23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Uwaga pirat! Pędził prawie 200 km/h przez miasto

REKLAMA

20-latek miał prawo jazdy niespełna rok. I to na razie koniec jego kariery jako kierowcy. Jeśli chce odzyskać uprawnienia, musi wrócić na kurs i ponownie zdać egzaminy. Do tego czeka go jeszcze grzywna w sądzie. A wszystko to skutek brawurowej przejażdżki w Rzeszowie.

Młodzieniec pomylił zwykłą ulicę z torem rajdowym. Na dwupasmowej al. Sikorskiego, jadąc w kierunku centrum, pędził seatem na załamanie karku. Na szczęście na patrolu z wideoradarem byli policjanci. Natychmiast ruszyli w pościg i udało im się szybko utemperować pirata. Wcześniej nagrali jego „wyczyny”. Na liczniku miał 184 km/h – na odcinku, gdzie obowiązuje limit prędkości do 70 km/h.

W normalnej sytuacji kierowca straciłby prawo jazdy na 3 miesiące. W tym przypadku dokument został mu całkowicie odebrany. Okazało się, że młodzieniec prawko ma niespełna rok i przekroczył właśnie limit punktów karnych. Dla kogoś, kto posiada uprawnienia krócej niż 12 miesięcy wynosi on 20, a dla starszych stażem kierowców 24.

Co teraz? Aby odzyskać prawo jazdy 20-latek musi odbyć ponownie kurs, a potem zdać egzamin – teorię i praktykę. A to oczywiście kosztuje. Do tego czeka go grzywna za rajd po al. Sikorskiego. Wymierzy ją sąd, bo do niego sprawę skierowali policjanci.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj