20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Mniej autobusów na lato i duże zmiany na niektórych liniach

REKLAMA

Lato w MPK w Rzeszowie zapowiada się …przerzedzone. Na trasy wyjedzie mniej autobusów. Z rozkładu wypadają kursy oznaczone na rozkładzie literką „S” – czyli te, które jeżdżą w czasie nauki szkolnej. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza też zmiany w kursowaniu poszczególnych linii. Niektóre całkowicie znikają i będą zastąpione innymi numerkami.

Latem w mieście jest mniej pasażerów i autobusów tyle nie potrzeba. Ci, którzy w wakacje jeżdżą komunikacją trochę się martwią. Na przystanku trzeba będzie postać dłużej. A to przy kasowaniu jednorazowego biletu czasowego ma duże znaczenie. Po prostu możemy w porę nie załapać się na przysiadkę i wyrobić w minutowym limicie. I wtedy znów trzeba kasować kolejny bilet.

Zmiana rozkładów jazdy

Uwaga! Z dniem 1 lipca Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zamiany na liniach nr: 1, 3, 4, 11, 15, 16, 25, 28, 30, 33, 38, 46 i 52.

A oto główne zmiany:

Linia nr 4 – w kursach uwzględniono przejazd przez ulicę Cienistą (cmentarz),
Linia nr 15 – w kursach uwzględniono przejazd przez ulicę Jarową, trasa linii zostaje wydłużona do ul. Olbrachta,
Linia nr 16 – trasa linii zostaje wydłużona do ul. Kalinowej, bez wjazdu na Dworzec Lokalny,
Linia nr 25 – linia zostaje zastąpiona linią nr 16, do ul. Św. Rocha,
Linia nr 38 – linia zostaje zastąpiona linią nr 15,
Linia nr 46 – w miesiącach lipiec i sierpień trasa linii została skrócona do pętli przy ul. Słocińskiej.

Ponadto we wszystkich zmienianych rozkładach jazdy dokonano urealnienia czasów przejazdów międzyprzystankowych, a ilość kursów została dostosowana do popytu.

Jak kasowane są bilety z Karty Miejskiej?

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami ZTM przypomina, że bilety kasowane z elektronicznej portmonetki zapisanej na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej działają na zasadzie opłaty w zależności od ilości przejechanych przystanków oraz rejestracji wejścia i wyjścia z autobusu. Bilet ten nie jest biletem przesiadkowym, jest ważny tylko w autobusie w którym został skasowany.

Bilety czasowe 40 minutowe są to jednocześnie bilety jednoprzejazdowe. Upoważniają one po skasowaniu do przejazdu w tym autobusie bez limitu czasu do końca danego kursu, bądź przez czas określony na bilecie liczony od skasowania z dowolną ilością przesiadek.

Bilety czasowe sprzedawane są w formie papierowej w biletomatach, Punktach Obsługi Podróżnego, w wybranych kioskach i sklepach oraz w formie elektronicznej za pomocą aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie Podróżnego lub w kasownikach autobusowych za pomocą karty płatniczej.

Zobacz też:

Budowa RCK. Ul. Grottgera znów przejezdna

Tankuj i płacz. Dlaczego tak drożeje paliwo? Czy jest szansa na spadek cen?

Bezczelny paliwowy rabuś

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj