24 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022

Najnowsze

Za pieniądze odebrane przestępcom strażacy OSP dostaną nowe pompy

Ponad 10 tysięcy strażaków OSP z Podkarpacia ofiarnie walczyło ze skutkami ostatnich powodzi. Teraz otrzymują nie tylko podziękowania za swój trud, ale także nowy sprzęt. W piątek w Rzeszowie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował o przekazaniu podkarpackim druhom 50 nowoczesnych motopomp. Ich zakup pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości, który zasilany jest nawiązkami, zasądzonymi przestępcom.

REKLAMA

W Rzeszowie na Rynku Zbigniew Ziobro, a także wiceminister Marcin Marcin Warchoł spotkali się ze strażakami OSP w Budziwoju. Obaj dziękowali im za akcje prowadzone na zalanych terenach.

Podczas tych działań, oprócz ludzi, najważniejszy był sprzęt – zwłaszcza pompy, którymi wybierano wodę z zalanych domów, garaży i posesji.

Wiele jednostek narzeka na brak nowoczesnych pomp. Wiele z nich jest już przestarzała, a niektóre uszkodziły się podczas akcji.

Teraz ma to się zmienić, bo resort wyposaży jednostki w nowe urządzenia. Zakup możliwy jest dzięki Funduszowi Sprawiedliwości. – Zgromadzone przez fundusz środki wykorzystujemy właśnie na ratowanie zdrowia i życia ludzi – podkreśla minister Ziobro.

W ostatnich latach z resort wydał ponad 20 mln zł na zakup sprzętu dla jednostek ochotniczych.


 

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie małe
24 ° C
24.1 °
22.6 °
60 %
4.6kmh
40 %
pt.
22 °
sob.
21 °
niedz.
27 °
pon.
27 °
wt.
29 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu