19 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Za pieniądze odebrane przestępcom strażacy OSP dostaną nowe pompy

REKLAMA

Ponad 10 tysięcy strażaków OSP z Podkarpacia ofiarnie walczyło ze skutkami ostatnich powodzi. Teraz otrzymują nie tylko podziękowania za swój trud, ale także nowy sprzęt. W piątek w Rzeszowie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował o przekazaniu podkarpackim druhom 50 nowoczesnych motopomp. Ich zakup pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości, który zasilany jest nawiązkami, zasądzonymi przestępcom.

W Rzeszowie na Rynku Zbigniew Ziobro, a także wiceminister Marcin Marcin Warchoł spotkali się ze strażakami OSP w Budziwoju. Obaj dziękowali im za akcje prowadzone na zalanych terenach.

Podczas tych działań, oprócz ludzi, najważniejszy był sprzęt – zwłaszcza pompy, którymi wybierano wodę z zalanych domów, garaży i posesji.

Wiele jednostek narzeka na brak nowoczesnych pomp. Wiele z nich jest już przestarzała, a niektóre uszkodziły się podczas akcji.

Teraz ma to się zmienić, bo resort wyposaży jednostki w nowe urządzenia. Zakup możliwy jest dzięki Funduszowi Sprawiedliwości. – Zgromadzone przez fundusz środki wykorzystujemy właśnie na ratowanie zdrowia i życia ludzi – podkreśla minister Ziobro.

W ostatnich latach z resort wydał ponad 20 mln zł na zakup sprzętu dla jednostek ochotniczych.


 

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj