6.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

Za pieniądze odebrane przestępcom strażacy OSP dostaną nowe pompy

Ponad 10 tysięcy strażaków OSP z Podkarpacia ofiarnie walczyło ze skutkami ostatnich powodzi. Teraz otrzymują nie tylko podziękowania za swój trud, ale także nowy sprzęt. W piątek w Rzeszowie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował o przekazaniu podkarpackim druhom 50 nowoczesnych motopomp. Ich zakup pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości, który zasilany jest nawiązkami, zasądzonymi przestępcom.

REKLAMA

W Rzeszowie na Rynku Zbigniew Ziobro, a także wiceminister Marcin Marcin Warchoł spotkali się ze strażakami OSP w Budziwoju. Obaj dziękowali im za akcje prowadzone na zalanych terenach.

Podczas tych działań, oprócz ludzi, najważniejszy był sprzęt – zwłaszcza pompy, którymi wybierano wodę z zalanych domów, garaży i posesji.

Wiele jednostek narzeka na brak nowoczesnych pomp. Wiele z nich jest już przestarzała, a niektóre uszkodziły się podczas akcji.

CZYTAJ TEŻ:  Wstąpili do policji! Kiedy następny nabór? Jakie są zarobki?

Teraz ma to się zmienić, bo resort wyposaży jednostki w nowe urządzenia. Zakup możliwy jest dzięki Funduszowi Sprawiedliwości. – Zgromadzone przez fundusz środki wykorzystujemy właśnie na ratowanie zdrowia i życia ludzi – podkreśla minister Ziobro.

W ostatnich latach z resort wydał ponad 20 mln zł na zakup sprzętu dla jednostek ochotniczych.


 

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
6.5 ° C
7.7 °
5.2 °
92 %
3.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
10 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu