24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Rzeszów ma mistrza świata! Kim jest Łukasz Różański?

REKLAMA

Bił tak zaciekle, że aż musiał powstrzymać go sędzia. Sobota, 22 kwietnia w Rzeszowie należała do fanów boksu. Było warto kibicować, choć wszystko rozegrało się w dwie minuty i to w pierwszej rundzie. Łukasz Różański (37 l.) zakończył walkę w swoim stylu – nokautem. Nagroda: Tytuł Mistrza Świata!

– Cel był jeden! Udało się! Jestem Mistrzem Świata! Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzyli i wspierali! – napisał na swoim profilu Łukasz Różański.

To wielki sukces dla polskiego sportu. Czekaliśmy na niego siedem lat!

Łukasz Różański w Rzeszowie znów dał z siebie wszystko. Pokazał, że jego pięści mają ogromną siłę i moc. Podczas gali KnockOut Boxing Night 27 jego rywalem był Chorwat Alen Babić (32 l.). Pokonał go w już w pierwszej rundzie. Nokaut zakończył krótką walkę.

Nagroda za walkę

Zwycięstwo i zaszczytny tytuł został też odpowiednio nagrodzony finansowo. Jak podaje portal ringpolska.pl mistrz świata za walkę powinien otrzymać 234 tysiące dolarów (niecały milion zł). To kwota powiększona o bonus (42,5 tys. dolarów) dla triumfatora mistrzowskiego pojedynku. Z kolei Alen Babić zarobił 191 tys. dolarów brutto.

Duma Rzeszowa

Sukces Łukasza Różańskiego to wielka duma dla rzeszowian. Sportowiec to nasz człowiek! Urodził się 23 stycznia 1986 r. w Rzeszowie i pochodzi z Czarnej Sędziszowskiej.

Zaczął trenować boks mając 17 lat. Najpierw amatorsko w klubie Wisłok Rzeszów. Trenerzy szybko dostrzegli w nim talent i nie pozwolili go zmarnować. Jego kariera to pasmo sukcesów. Zdobył tytuł młodzieżowego wicemistrza Polski w boksie, dwukrotnie wygrał turniej „O złotą rękawicę”. Ma również na koncie tytuł Mistrza Pucharu Polski.

Parametry zawodnika:

Wzrost183 cm
Masa ciała106-110 kg
Styl walkipraworęczny
KLUBStal Rzeszów

W 2019 r. w Rzeszowie wygrał przed czasem walkę z Izuagbe Ugonohem, zdobywając pas zawodowego mistrza Polski. Został wtedy okrzyknięty nadzieją polskiej wagi ciężkiej.

To niebywałe, ale bokser Stali Rzeszów dotychczas jest niepokonany. Stoczył 15 zawodowych walk, z czego 14 rozstrzygnął przed czasem.

Boks i sport to jednak nie wszystko. Jest też rodzina. Łukasz Różański 27 sierpnia 2022 roku ożenił się z Kamilą Strzępek, która z zawodu jest stomatologiem.

Kamila bardzo wspiera męża w jego sportowych wysiłkach. Po walce Różański przyznał, że jego najbliższym celem jest zabranie żony na urlop do Rzymu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj