-1 C
Rzeszów
czwartek, 30 listopada, 2023

Rzeszów ma mistrza świata! Kim jest Łukasz Różański?

REKLAMA

Bił tak zaciekle, że aż musiał powstrzymać go sędzia. Sobota, 22 kwietnia w Rzeszowie należała do fanów boksu. Było warto kibicować, choć wszystko rozegrało się w dwie minuty i to w pierwszej rundzie. Łukasz Różański (37 l.) zakończył walkę w swoim stylu – nokautem. Nagroda: Tytuł Mistrza Świata!

– Cel był jeden! Udało się! Jestem Mistrzem Świata! Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzyli i wspierali! – napisał na swoim profilu Łukasz Różański.

To wielki sukces dla polskiego sportu. Czekaliśmy na niego siedem lat!

Łukasz Różański w Rzeszowie znów dał z siebie wszystko. Pokazał, że jego pięści mają ogromną siłę i moc. Podczas gali KnockOut Boxing Night 27 jego rywalem był Chorwat Alen Babić (32 l.). Pokonał go w już w pierwszej rundzie. Nokaut zakończył krótką walkę.

Nagroda za walkę

Zwycięstwo i zaszczytny tytuł został też odpowiednio nagrodzony finansowo. Jak podaje portal ringpolska.pl mistrz świata za walkę powinien otrzymać 234 tysiące dolarów (niecały milion zł). To kwota powiększona o bonus (42,5 tys. dolarów) dla triumfatora mistrzowskiego pojedynku. Z kolei Alen Babić zarobił 191 tys. dolarów brutto.

Duma Rzeszowa

Sukces Łukasza Różańskiego to wielka duma dla rzeszowian. Sportowiec to nasz człowiek! Urodził się 23 stycznia 1986 r. w Rzeszowie i pochodzi z Czarnej Sędziszowskiej.

Zaczął trenować boks mając 17 lat. Najpierw amatorsko w klubie Wisłok Rzeszów. Trenerzy szybko dostrzegli w nim talent i nie pozwolili go zmarnować. Jego kariera to pasmo sukcesów. Zdobył tytuł młodzieżowego wicemistrza Polski w boksie, dwukrotnie wygrał turniej „O złotą rękawicę”. Ma również na koncie tytuł Mistrza Pucharu Polski.

Parametry zawodnika:

Wzrost183 cm
Masa ciała106-110 kg
Styl walkipraworęczny
KLUBStal Rzeszów

W 2019 r. w Rzeszowie wygrał przed czasem walkę z Izuagbe Ugonohem, zdobywając pas zawodowego mistrza Polski. Został wtedy okrzyknięty nadzieją polskiej wagi ciężkiej.

To niebywałe, ale bokser Stali Rzeszów dotychczas jest niepokonany. Stoczył 15 zawodowych walk, z czego 14 rozstrzygnął przed czasem.

Boks i sport to jednak nie wszystko. Jest też rodzina. Łukasz Różański 27 sierpnia 2022 roku ożenił się z Kamilą Strzępek, która z zawodu jest stomatologiem.

Kamila bardzo wspiera męża w jego sportowych wysiłkach. Po walce Różański przyznał, że jego najbliższym celem jest zabranie żony na urlop do Rzymu.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj