10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Miasto inwestuje w nowe autobusy. Będzie więcej przegubowców

REKLAMA

Od tego zależy komfort podróżowania. MPK w Rzeszowie ma stosunkowo młody tabor, ale ciągle trzeba go unowocześniać. Miasto teraz postanowiło dokupić 14 nowych autobusów. W tej partii będą – sprawdzające się na wielu trasach – przegubowce.

Rzeszów inwestuje w nowoczesne i ekologiczne autobusy. 14 nowych pojazdów dla MPK dostarczą Autosan z Sanoka i Solaris z Bolechowa. Obie firmy zostały wyłonione w przetargu.

Najwięcej nowych autobusów dostarczy Autosan. To 10 klasycznych pojazdów 12-metrowych. Od Solarisa przyjadą natomiast cztery 18-metrowe przegubowce. Dwa z nich będą z napędem elektrycznym. Silnik pozostałych pojazdów będą zasilane sprężonym gazem CNG.

Na dostawę będziemy musieli trochę poczekać. Od 13 do 15 miesięcy od podpisania umowy, co ma nastąpić już niebawem. Najdłużej potrwa produkcja elektryków.

Aktualnie Rzeszów dysponuje 226 autobusami. Średnia ich wieku to 8 lat. Nie jest źle, bo przecięty wiek prywatnych samochodów w Polsce to nieco ponad 12 lat.

Zobacz też:

Pistacjowe, ciasteczkowe… Ile zapłacimy za porcję lodów w Rzeszowie?

Ruszył ogródkowy sezon na rynku. Ile kosztuje kufel piwa?

Lidl, Aldi i co jeszcze? Nowe sklepy powstają w mieście

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj