-12.5 C
Rzeszów
czwartek, 9 lutego, 2023

Najnowsze

Miasto inwestuje w nowe autobusy. Będzie więcej przegubowców

Od tego zależy komfort podróżowania. MPK w Rzeszowie ma stosunkowo młody tabor, ale ciągle trzeba go unowocześniać. Miasto teraz postanowiło dokupić 14 nowych autobusów. W tej partii będą – sprawdzające się na wielu trasach – przegubowce.

REKLAMA

Rzeszów inwestuje w nowoczesne i ekologiczne autobusy. 14 nowych pojazdów dla MPK dostarczą Autosan z Sanoka i Solaris z Bolechowa. Obie firmy zostały wyłonione w przetargu.

Najwięcej nowych autobusów dostarczy Autosan. To 10 klasycznych pojazdów 12-metrowych. Od Solarisa przyjadą natomiast cztery 18-metrowe przegubowce. Dwa z nich będą z napędem elektrycznym. Silnik pozostałych pojazdów będą zasilane sprężonym gazem CNG.

Na dostawę będziemy musieli trochę poczekać. Od 13 do 15 miesięcy od podpisania umowy, co ma nastąpić już niebawem. Najdłużej potrwa produkcja elektryków.

CZYTAJ TEŻ:  Akcja "Taxi" w parszywą pogodę

Aktualnie Rzeszów dysponuje 226 autobusami. Średnia ich wieku to 8 lat. Nie jest źle, bo przecięty wiek prywatnych samochodów w Polsce to nieco ponad 12 lat.

Zobacz też:

Pistacjowe, ciasteczkowe… Ile zapłacimy za porcję lodów w Rzeszowie?

Ruszył ogródkowy sezon na rynku. Ile kosztuje kufel piwa?

Lidl, Aldi i co jeszcze? Nowe sklepy powstają w mieście

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zamglenia
-12.5 ° C
-9.7 °
-14.3 °
91 %
1.5kmh
30 %
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
2 °
niedz.
2 °
pon.
3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu