14.4 C
Rzeszów
niedziela, 24 września, 2023

Kotek utknął w rurze. Akcja trwała 10 dni. Mruczek uratowany!

REKLAMA

W Rzeszowie przez 10 dni trwała nietypowa akcja ratunkowa – wydostanie kotka, który utknął w rurze ciepłowniczej przy ul. Ciepłowniczej.

Kotek miauczał i tym zwrócił uwagę przechodniów. To było 24 października. Od tego czasu do 2 listopada trwała akcja ratunkowa.

Okazało się, że zwierzak utonął w przestrzeni między rurą ciepłowniczą a blachą, która stanowi jej izolację. Część blachy z otuliny rury i samą izolację udało się zdemontować, ale problem polegał na tym, że kotek przemieścił się w głąb – w miejsce gdzie rury zatapiają się w nasyp kolejowy. Nasypu rozebrać się nie dało, rozmontowanie rurociągu też nie wchodziło w grę – to pozbawiłoby ogrzewania 3/4 mieszkańców miasta.

Trzeba było użyć kamery, specjalnego podbieraka i rozpieraka, aby powiększyć wolną szczelinę. W końcu te zabiegi przyniosły skutek. Kotek podążył za światłem kamery i udało się go pochwycić. Teraz trafił na badania. Okazało się, że jest w całkiem dobrej kondycji, mimo że tyle dni był bez jedzenia i wody. To około półroczny kocurek. My go nazywaliśmy Rurek. Jest mnóstwo osób, które chcą go przygarnąć do siebie.

Kot w rurze
Kot uwięziony w rurociągu | Fot. Inres24.pl

Sukcesem zakończyła się trwająca od kilku dni akcji ratowania kotka, który utknął w rurze ciepłowniczej!!! Zwierzaka udało się wydostać dziś, niedługo po południu. Kotek jest w dobrej kondycji – trafił pod opiekę Fundacji Felineus. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję niesienia pomocy zwierzakowi – wolontariuszom, pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Państwowej Straży Pożarnej, strażakom ochotnikom z OSP Słocina, Załęże, Zalesie, policji, straży miejskiej.

Opublikowany przez Biuro Prasowe Urząd Miasta Rzeszowa Wtorek, 2 listopada 2021

KOTEK Z RURY CIEPŁOWNICZEJ URATOWANY !!!!!!!!!!!!!! Tak było, ostatnie minuty: Strażacy wyspawali koszyk. Karolina…

Opublikowany przez Fundacja Felineus Wtorek, 2 listopada 2021

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA