10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Kotek utknął w rurze. Akcja trwała 10 dni. Mruczek uratowany!

REKLAMA

W Rzeszowie przez 10 dni trwała nietypowa akcja ratunkowa – wydostanie kotka, który utknął w rurze ciepłowniczej przy ul. Ciepłowniczej.

Kotek miauczał i tym zwrócił uwagę przechodniów. To było 24 października. Od tego czasu do 2 listopada trwała akcja ratunkowa.

Okazało się, że zwierzak utonął w przestrzeni między rurą ciepłowniczą a blachą, która stanowi jej izolację. Część blachy z otuliny rury i samą izolację udało się zdemontować, ale problem polegał na tym, że kotek przemieścił się w głąb – w miejsce gdzie rury zatapiają się w nasyp kolejowy. Nasypu rozebrać się nie dało, rozmontowanie rurociągu też nie wchodziło w grę – to pozbawiłoby ogrzewania 3/4 mieszkańców miasta.

Trzeba było użyć kamery, specjalnego podbieraka i rozpieraka, aby powiększyć wolną szczelinę. W końcu te zabiegi przyniosły skutek. Kotek podążył za światłem kamery i udało się go pochwycić. Teraz trafił na badania. Okazało się, że jest w całkiem dobrej kondycji, mimo że tyle dni był bez jedzenia i wody. To około półroczny kocurek. My go nazywaliśmy Rurek. Jest mnóstwo osób, które chcą go przygarnąć do siebie.

Kot w rurze
Kot uwięziony w rurociągu | Fot. Inres24.pl

Sukcesem zakończyła się trwająca od kilku dni akcji ratowania kotka, który utknął w rurze ciepłowniczej!!! Zwierzaka udało się wydostać dziś, niedługo po południu. Kotek jest w dobrej kondycji – trafił pod opiekę Fundacji Felineus. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję niesienia pomocy zwierzakowi – wolontariuszom, pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Państwowej Straży Pożarnej, strażakom ochotnikom z OSP Słocina, Załęże, Zalesie, policji, straży miejskiej.

Opublikowany przez Biuro Prasowe Urząd Miasta Rzeszowa Wtorek, 2 listopada 2021

KOTEK Z RURY CIEPŁOWNICZEJ URATOWANY !!!!!!!!!!!!!! Tak było, ostatnie minuty: Strażacy wyspawali koszyk. Karolina…

Opublikowany przez Fundacja Felineus Wtorek, 2 listopada 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj