13 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Wygoda na dworcu. Windy i ruchome schody

Rzeszów Główny to pierwsza stacja na Podkarpaciu z ruchomymi schodami. Już zostały zamontowane i od 1 grudnia zaczęły wozić pasażerów. Korzystać można także z wind.

REKLAMA

Rzeszowska stacja zmieniał się nie do poznania. I to ekspresowym tempie. W kilkanaście miesięcy powstały nowe perony, wiaty, a także 140 metrowy tunel, który zamiast szpetnej kładki, łączy teraz centrum z osiedlem Kochanowskiego.

Na stacji zamontowano urządzenia, które najbardziej ułatwiają życie pasażerom. A mowa o windach i schodach ruchomych. Aby dostać się na peron, nie trzeba już uprawiać schodowej wspinaczki, co dla osób, starszych, na wózkach i z wieloma bagażami było przez lata niesamowitą udręką.

4 pary schodów ruchomych i 4 windy już działają. Zapewniają łatwy dostęp do peronów nr 2 i 3, a także do podziemnego przejścia. Jeśli chodzi o windy, to kabiny są przestronne – spokojnie zmieszczą się w nich nawet rowerzyści.

CZYTAJ TEŻ:  Szalona ucieczka. Urwał koło po zderzeniu z radiowozem

Na stacji pojawiły zamontowano też nowe, jasne oświetlenie a także ponad 100 tablic informacyjnych. Dla osób niewidomych i słabowidzących przygotowano system ścieżek naprowadzających.

Wartość inwestycji to ponad 200 mln zł. Otoczenie przed dworcem też się zmieni. Na placu ma powstać centrum komunikacyjne.

[yop_poll id=”54″]

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13 ° C
13.8 °
11.9 °
65 %
2.1kmh
0 %
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu