0.9 C
Rzeszów
piątek, 2 grudnia, 2022

Najnowsze

Porady, pokazy, koncerty. Zadbaj o serce na Rynku!

W najbliższą niedzielę przypada Światowy Dzień Serca. Z tej okazji Rynek w Rzeszowie zamieni się w wielką lekarską poradnię. Będzie można posłuchać nie tylko specjalistów, czy oddać krew w specjalnym autobusie. Na scenie wystąpią również artyści. Dzień zakończy koncert zespołu Freeborn Brothers.

REKLAMA

Wielkie święto serca odbędzie się po raz 21. Impreza staruje od godz. 14:30. Płytę rynku zajmą stoiska, na których będzie można wykonać badania profilaktyczne, porozmawiać o zdrowiu, ale też miło spędzić czas ze swoimi rodzinami.

Nie zabraknie specjalistów. Będzie okazja konsultacji m.in. z kardiologie, rehabilitantem, psychologiem, czy dietetykiem. Poruszone zostaną tematy, które są ważne z punktu widzenia profilaktyki chorób serca.

Każdego roku wydarzeniu towarzyszą liczne atrakcje. Tym razem będą to:

CZYTAJ TEŻ:  Coś się wiło w workach na granicy. To był rekordowy przemyt

– Rowerowe Show w wykonaniu Krystiana Herby

– występy artystów z Centrum Sztuki Wokalnej

– nauka udzielania pierwszej pomocy w realu oraz Wirtualnej Rzeczywistości (Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego, Schiller Polska)

– pokazy w wykonaniu straży pożarnej, pojazdy policyjne

porady dietetyka oraz specjalne badanie składu ciała

– wystawa zabytkowych samochodów

Strefa relaksu dla rodzica i aktywności dla dziecka – malowanie twarzy, trampoliny, warsztat garncarski, gry i konkursy z nagrodami, wspólne tworzenie wielkiego serca, zaplatanie kolorowych warkoczyków i wielkie bańki mydlane.

– FOTOBUDKA

KRWIOBUS i zbiórka krwi 12:00-  16:00

– Punkt szczepień przeciwko COVID-19

– Profilaktyka 40+ edukacja

Podczas Finału Dnia Serca odbędzie się koncert zespołu FREEBORN BROTHERS.

CZYTAJ TEŻ:  Zaskoczenie na pokładzie Ryanaira. Nagle wszyscy pasażerowie dostali tort. Pana Maciej był 5-milinowym pasażerem!

Imprezą towarzyszącą tegorocznemu Dniu Serca będzie Festiwal Dzikich Zup. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego na płycie rynku zostanie ustawiony olbrzymi kocioł, w którym ugotowanych i rozdanych zostanie ponad 4000 porcji zupy. Wszystko to dzięki Podkarpackiemu Stowarzyszeniu Gastronomów. Na miejscu upieczony zostanie świeży chleb oraz odbędą się warsztaty z pieczenia ciasteczek prowadzane przez lokalną legendę cukiernictwa Pana Kazimierza Raka.

Swoją premierę będzie miała również aplikacja „Rusz Serce”, dzięki której będzie można w szybki sposób odszukać najbliższe AED w mieście dzięki nawigacji GPS oraz nauczyć się udzielać pierwszej pomocy. Aplikacja to również źródło wiedzy nt. wydarzeń prozdrowotnych i badań profilaktycznych.

Dodatkowe informacje na temat imprezy, a także ciekawe rozmowy ze specjalistami można znaleźć na facebookowym profilu wydarzenia.

CZYTAJ TEŻ:  Tak polecisz do Chorwacji z Jasionki

Zobacz też:

Rusza akcja darmowych badań piersi dla pań

Seniorze, zaszczep się za darmo na grypę

dzien serca program
dzien serca 2 plakat
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.6 °
-0.8 °
87 %
4.1kmh
100 %
pt.
1 °
sob.
6 °
niedz.
4 °
pon.
6 °
wt.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu