7.1 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Miasto wspiera sport. 2,5 mln zł dla kuźni talentów

REKLAMA

Takie miejsca są kuźnią talentów. Ale bez odpowiedniego wsparcia finansowego nie da wytrenować się przyszłych Robertów Lewandowskich czy następczyń słynnej tenisistki Igi Świątek.W Rzeszowie kluby sportowe mogą na szczęście liczyć na pomoc miasta. Magistrat przyznał im 2,5 mln zł dotacji.

Pieniądze trafią do 79 klubów sportowych w Rzeszowie. W ratuszu podpisano i wręczono kolejne umowy na dofinansowanie.

Obecnie w Rzeszowie uprawia się ponad 50 różnych dyscyplin sportu. Liczbę sportowców, którzy trenują w działających tu klubach szacuje się na kilka tysięcy. Tylko sport dzieci i młodzieży to około 5 tysięcy zawodników. Olbrzymie zainteresowanie sportem przekłada się na działania miasta, które także jest w tym obszarze bardzo aktywne. Na początku roku przy rezydencie Konradzie Fijołku zaczęła działać np. społeczna rada sportu, której zadaniem jest pomoc władzom miasta w jak najlepszym wykorzystaniu potencjału sportowego miasta.

Aby pomóc klubom i stowarzyszeniom w codziennej działalności, władze Rzeszowa przekazały 2,5 mln zł na ich dofinansowanie.

– Zależy nam nie tylko na wytrenowaniu mistrzów i olimpijczyków, ale również na stworzeniu warunków do trenowania dla wszystkich mieszkańców  – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.  

Zobacz też:

Te rury rozwiążą problemy

Polskie rodziny ratowały Żydów. Ordery za bohaterstwo

Ile kosztuje organizacja I Komunii św.?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj