22 C
Rzeszów
piątek, 19 sierpnia, 2022

Najnowsze

Będzie pięknie. Miasto odnowi kwietniki

Rzeszów słynie z czystości i ulicznej zieleni. Pod tym względem jesteśmy chyba najpiękniejszym miastem w Polsce. A będzie jeszcze piękniej! Już niebawem odbędą się nowe nasadzenia i zostaną odnowione kwietniki na rozdzielających jezdnie pasach zieleni w centrum.

REKLAMA

Ponad 300 tys. zł kosztować będzie rewitalizacja pasów zieleni rozdzielających drogi w Rzeszowie oraz miejskich terenów zielonych. Umowa na wykonanie zadania została już podpisana.

Nowe rośliny pojawią się m.in. na al. Piłsudskiego, pomiędzy budynkiem urzędu marszałkowskiego a Galerią Rzeszów. Zgodnie z projektem opracowanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej, posadzone zostaną tu berberysy, jałowce, sosny, róże okrywowe, szałwie omszone, rozchodniki okazałe i rozplenicie japońskie. Przy ul. Krogulskiego z kolei posadzone zostaną klony polne a w rejonie placu zabaw przy ul. Jarowej graby pospolite.

Częścią tego zadania będzie także urządzenie nowych zielonych skwerów w mieście. Pierwszy z nich powstanie na Placu Farnym, drugi przy ulicy Chmaja.

– Łącznie w ramach rewitalizacji zostaną nasadzone  43 drzewa liściaste, 1325 krzewów liściastych, 281 krzewów iglastych oraz  3874 byliny – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Kolejnym zielonym zadaniem, które niebawem powinno się rozpocząć w Rzeszowie (przetarg na wybór wykonawcy już trwa) są nasadzenia zastępcze. Nowe drzewa pojawią się przy ul. Krogulskiego, al. I Armii Wojska Polskiego, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, w Parku Papieskim, parku na os. Kmity oraz  w wielu innych miejscach na terenie całego  miasta. Łącznie  w ramach  tej inwestycji posadzonych zostanie  480 drzew liściastych, 136 drzew iglastych, 499 krzewów liściastych oraz 92 krzewy iglaste. To zadanie może kosztować ok. 500 tys. zł.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
22 ° C
25.4 °
20.5 °
67 %
3.1kmh
0 %
pt.
25 °
sob.
33 °
niedz.
30 °
pon.
32 °
wt.
31 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu