22.2 C
Rzeszów
sobota, 23 września, 2023

Będzie pięknie. Miasto odnowi kwietniki

REKLAMA

Rzeszów słynie z czystości i ulicznej zieleni. Pod tym względem jesteśmy chyba najpiękniejszym miastem w Polsce. A będzie jeszcze piękniej! Już niebawem odbędą się nowe nasadzenia i zostaną odnowione kwietniki na rozdzielających jezdnie pasach zieleni w centrum.

Ponad 300 tys. zł kosztować będzie rewitalizacja pasów zieleni rozdzielających drogi w Rzeszowie oraz miejskich terenów zielonych. Umowa na wykonanie zadania została już podpisana.

Nowe rośliny pojawią się m.in. na al. Piłsudskiego, pomiędzy budynkiem urzędu marszałkowskiego a Galerią Rzeszów. Zgodnie z projektem opracowanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej, posadzone zostaną tu berberysy, jałowce, sosny, róże okrywowe, szałwie omszone, rozchodniki okazałe i rozplenicie japońskie. Przy ul. Krogulskiego z kolei posadzone zostaną klony polne a w rejonie placu zabaw przy ul. Jarowej graby pospolite.

Częścią tego zadania będzie także urządzenie nowych zielonych skwerów w mieście. Pierwszy z nich powstanie na Placu Farnym, drugi przy ulicy Chmaja.

– Łącznie w ramach rewitalizacji zostaną nasadzone  43 drzewa liściaste, 1325 krzewów liściastych, 281 krzewów iglastych oraz  3874 byliny – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Kolejnym zielonym zadaniem, które niebawem powinno się rozpocząć w Rzeszowie (przetarg na wybór wykonawcy już trwa) są nasadzenia zastępcze. Nowe drzewa pojawią się przy ul. Krogulskiego, al. I Armii Wojska Polskiego, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, w Parku Papieskim, parku na os. Kmity oraz  w wielu innych miejscach na terenie całego  miasta. Łącznie  w ramach  tej inwestycji posadzonych zostanie  480 drzew liściastych, 136 drzew iglastych, 499 krzewów liściastych oraz 92 krzewy iglaste. To zadanie może kosztować ok. 500 tys. zł.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA