12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Rusza akcja darmowych badań piersi dla pań

REKLAMA

Im wcześniej wykryjemy niepokojące zmiany w organizmie, tym większą mamy szansę, by pokonać chorobę. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie kontrolować swój stan zdrowia. W Rzeszowie panie będą mogły za darmo wykonać USG piersi oraz mammografię. Specjalną akcję szykuje szpital PRO-FAMILIA, ale także miejski ZOZ nr 2.

Centrum Chorób Piersi PRO -FAMILIA w Rzeszowie rozpoczyna właśnie wielką kampanię pod hasłem: „Nasze zdrowie to nasza siła. Bądź świadoma – badaj piersi!”.

W ramach akcji planowane są tzw. różowe soboty. W ten dzień będzie można umówić się na wizytę i wykonać badanie. Specjaliści z Pro-Familia liczą, że bezpłatnie uda się przebadać 1000 kobiet!

To okazja, aby zadbać o zdrowie. A problemu nie wolno bagatelizować, bo rak piersi jest drugą przyczyną zgonów kobiet w Polsce. Rocznie walkę z chorobą przegrywa 6 tysięcy pacjentek.

– Przyjęło się, że na raka piersi najczęściej chorują kobiety po 50. roku życia, ale 33 proc. zachorowań przypada na pacjentki w wieku 30-49 lat. Zwiększa się też zachorowalność u pań w przedziale wieku 20-49 lat. Dlatego już po ukończeniu 20 lat warto wykonać badanie – stwierdza Radosław Skiba, dyrektor Szpitala Specjalistycznego PRO-FAMILIA.

Największą szansę na pokonanie choroby daje jej wczesne wykrycie. Niestety, na badania profilaktycznie zgłasza się nadal zbyt mało pań. W Rzeszowie rocznie badania kontrolne w tym zakresie wykonuje tylko 1700 mieszkanek miasta, a powinno 25 tysięcy!

Kampania społeczna ma przekonać do badań jak najwięcej kobiet. Do akcji przyłączyły się cenione i znane kobiety, związane z Rzeszowem: europosłanka Elżbieta Łukacijewska, dr Ewa Zawilińska, aktorka Mariola Łabno – Flaumenhaft oraz Marta Półtorak, właścicielka Centrum Handlowego Millenium Hall.

Pro-Familia zamierza zorganizować cykl dziewięciu „Różowych sobót”. Pierwsza już 10 października. Pod nr tel. 17 773 57 00 można otrzymać informację i ustalić termin wizyty.


Na badania mammograficzne – w ramach kampanii „RAK a ZDROWIE” – zaprasza ZOZ nr 2 w Rzeszowie. Akcja, która rozpoczęła się 24 września i potrwa do końca roku jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa, a także powiatu rzeszowskiego.

► Badania mammograficzne można wykonywać w każdy poniedziałek, środę i czwartek w godz. 7.00 – 16.00, w Pracowni  Mammograficznej w ZOZ nr 2 przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie.

Dodatkowo panie, które skorzystają z oferty, mogą wziąć udział w losowaniu nagród. W tegorocznej edycji do wygrania jest blisko 50 atrakcyjnych nagród rzeczowych, m. in. zestawy kosmetyków, drobne sprzęty RTV i AGD, suplementy diety i inne. Nagrodę główną stanowi stacjonarny rower treningowy o wartości 500 zł.

Aby wziąć udział w loterii wystarczy zakupić los w Pracowni Mammograficznej za symboliczną kwotę 1 zł.

Badania profilaktyczne są wykonywane w ramach programu NFZ, w związku z tym Panie które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 2 lat, mogą się przebadać bez skierowania i całkowicie bezpłatnie.

Rejestracja na badanie odbywa się telefonicznie pod nr tel. 17 86 13 634 i 17 86 13 605, mailowo: radiologia@zoz2.pl lub osobiście w Rejestracji RTG.

Kampania „RAK a ZDROWIE” realizowana jest przez ZOZ nr 2 w Rzeszowie już po raz siódmy. Dotychczas w ramach akcji przebadało się ponad 3000 kobiet – dzięki temu udało się wykryć 166 zmian nowotworowych we wczesnym stadium rozwoju, a 64 Panie zostały skierowane na dalsza diagnostykę.

Więcej informacji na temat kampanii znaleźć można stronie www.rakazdrowie.pl.

plakat rak a zdrowie

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj