15 C
Rzeszów
sobota, 24 lutego, 2024

Ryanair wznowił loty z Rzeszowa

REKLAMA

Choć pandemia się nie skończyła, na lotniska wraca normalność. Od 1 lipca z portu Rzeszów-Jasionka znów można latać Ryanair`em. Irlandzki przewoźnik wznowił kursy do Wielkiej Brytanii i Irlandii.

W środę wystartowały pierwsze samoloty do Londynu oraz Manchesteru. W kolejnych dniach ruszą połączenia do Bristolu, East Midlands i Dublina.

– Od czasu zamrożenia międzynarodowych połączeń lotniczych tysiące ludzi nie mogło powrócić do swoich miejsc pracy na Wyspach czy wylecieć na zaplanowany urlop w Polsce. Teraz wreszcie staje się to możliwe. My jako port jesteśmy w pełni gotowi do wznowienia tych lotów, tak aby podróże lotnicze znowu odbywały się sprawnie a przede wszystkim bezpieczniestwierdza Adam Hamryszczak Prezes Zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów –Jasionka”.

Ryanair ze względów epidemiologicznych zachęca pasażerów do ograniczenia liczby przewożonych bagaży rejestrowanych. Dodatkowo rekomenduje korzystanie z odprawy online oraz zapisanie karty pokładowej w smartfonie. Każdy pasażer po wejściu do terminalu ma mierzoną temperaturę. Trzeba pamiętać o założeniu maseczki, którą należy używać także w samolocie.

Wszystkie samoloty Ryanaira są wyposażone w specjalne filtry powietrza HEPA, a przed każdym kursem wewnętrzne jest dezynfekowane.

Przedstawiciele lotniska zachęcają również do utrzymywania minimum 1,5 metrowego dystansu podczas pobytu w terminalu.

[yop_poll id=”30″]

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj