23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Krzysztof Rutkowski nie wierzy w winę oskarżonych w sprawie gwałtów na dziecku w Malawie

REKLAMA

Krzysztof Rutkowski dziś znów w Rzeszowie. Zaprezentował nie tylko nową fryzurę. Były detektyw celebryta udziela się w sprawie mieszkańców Malawy, oskarżonych o gwałty na dziecku. Jeden z nich zwrócił się do niego o pomoc. I słynny detektyw stanął po jego stronie, uważając, że ta sprawa jest pomyłką wymiaru sprawiedliwości.

2 lutego Rutkowski pochwalił się sukcesem dotyczącym orzeczenia Sądu Najwyższego. Sąd uchylił prawomocny wyrok, skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia i nakazał zwolnić z więzienia mężczyzn, odsiadujących swoje kary: 15, 9 i 8 lat.

Na wolność wróciło 4 z 5 skazanych (jeden z nich odsiaduje jeszcze inną karę).

Decyzja Sądu Najwyższego – z tego co zaprezentowano na konferencji – wynikała w dużej mierze z błędów proceduralnych. Np. brak obrońcy, albo powołanie biegłej, która jednocześnie w sprawie występuje jako świadek, co jest uchybieniem przepisów.

Krzysztof Rutkowski uważa, że w sprawie nie ma jednoznacznych dowodów. Uważa, że mieszkańcom Malawy wymiar sprawiedliwości wyrządził krzywdę.

Mieszkańcy teraz się cieszą, ale mężczyźni nie zostali uniewinnieni. Są na razie wciąż oskarżeni i skazani przez sąd I instancji. Czy ich wina (albo niewinność) zostaną potwierdzone prawomocnie? To okaże się znów w Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie. Kolejny proces może zacząć się dopiero za wiele miesięcy. Sąd Najwyższy zalecił Sądowi Apelacyjnemu powołania zespołu biegłych, którzy ocenią sprawę.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj