13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Krzysztof Rutkowski nie wierzy w winę oskarżonych w sprawie gwałtów na dziecku w Malawie

Krzysztof Rutkowski dziś znów w Rzeszowie. Zaprezentował nie tylko nową fryzurę. Były detektyw celebryta udziela się w sprawie mieszkańców Malawy, oskarżonych o gwałty na dziecku. Jeden z nich zwrócił się do niego o pomoc. I słynny detektyw stanął po jego stronie, uważając, że ta sprawa jest pomyłką wymiaru sprawiedliwości.

REKLAMA

2 lutego Rutkowski pochwalił się sukcesem dotyczącym orzeczenia Sądu Najwyższego. Sąd uchylił prawomocny wyrok, skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia i nakazał zwolnić z więzienia mężczyzn, odsiadujących swoje kary: 15, 9 i 8 lat.

Na wolność wróciło 4 z 5 skazanych (jeden z nich odsiaduje jeszcze inną karę).

Decyzja Sądu Najwyższego – z tego co zaprezentowano na konferencji – wynikała w dużej mierze z błędów proceduralnych. Np. brak obrońcy, albo powołanie biegłej, która jednocześnie w sprawie występuje jako świadek, co jest uchybieniem przepisów.

CZYTAJ TEŻ:  Eskorta na porodówkę

Krzysztof Rutkowski uważa, że w sprawie nie ma jednoznacznych dowodów. Uważa, że mieszkańcom Malawy wymiar sprawiedliwości wyrządził krzywdę.

Mieszkańcy teraz się cieszą, ale mężczyźni nie zostali uniewinnieni. Są na razie wciąż oskarżeni i skazani przez sąd I instancji. Czy ich wina (albo niewinność) zostaną potwierdzone prawomocnie? To okaże się znów w Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie. Kolejny proces może zacząć się dopiero za wiele miesięcy. Sąd Najwyższy zalecił Sądowi Apelacyjnemu powołania zespołu biegłych, którzy ocenią sprawę.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu