12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Urzędnicy pukają do mieszkań. Zapraszają do loterii meldunkowej

Ponad 20 tysięcy osób mieszka w Rzeszowie bez zameldowania. Urzędnicy chcą to zmienić. Właśnie ruszyli na nowe osiedla, pukają do drzwi i osobiście zachęcają lokatorów, aby dopełnili tego obowiązku. A może on sprawić wiele radości. Otwiera bowiem możliwość wygrania cennych nagród w miejskiej loterii.

REKLAMA

Urząd miasta już po raz 7. organizuje miejską loterię meldunkową. W tym roku ma ona przebiegać na nieco innych zasadach. Losowanie nagród odbywać się będzie co miesiąc, a dwa razy w roku zostanie zorganizowane tzw. duże losowanie z jeszcze bardziej cennymi nagrodami. Nowozameldowany będzie mógł wziąć udział w dwóch rundach loterii – miesięcznej i dużej. Pierwsze losowanie ma odbyć się na przełomie marca i kwietnia. – Dopracowujemy właśnie szczegóły. Nagrody będą atrakcyjne. Ich wartość wyniesie w tym roku 200 tys. zł – zaznacza Marcin Stopa, sekretarz miasta.

Aby zachęcić mieszkańców, od 18 stycznia w teren ruszyli urzędnicy. Odwiedzają nowe osiedla. Osobiście zachęcają do udziału w zabawie, podpowiadają też jak dopełnić formalności i się zameldować. A można to zrobić choćby przez internetową platformę ePUAP. Można też odwiedzić punkty obsługi mieszkańców, które działają w galeriach handlowych. Wszelkie wskazówki dostępne są też TUTAJ.

CZYTAJ TEŻ:  Pogrzeb Tadeusza Ferenca. Przez miasto przejedzie żałobny kondukt

Pracownicy działają w zespołach dwuosobowych i pukają do mieszkań w godzinach pracy. Mają przy sobie identyfikatory.

Obecnie Rzeszów oficjalnie liczy 196 tys. mieszkańców. Od pewnego czasu liczba ta stoi w miejscu, choć nieustannie rozrastają się nowe osiedla. – Warto dopełnić obowiązku meldunkowego, tym bardziej, że nic to nie kosztuje i nie trzeba nawet zmieniać dowodu osobistego – zachęca sekretarz miasta.

A Rzeszów chce być większy i wreszcie dołączyć do miast powyżej 200 tys. mieszkańców. To nie tylko ładniej brzmi. Chodzi też o pieniądze. Zameldowane osoby chętniej na miejscu rozliczają PIT i płacą podatki, a w właśnie z nich finansowane są nowe inwestycje: drogi, chodniki, żłobki czy place zabaw.

[yop_poll id=”69″]

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu