7.8 C
Rzeszów
niedziela, 26 marca, 2023

Matka zabiła dzieci i siebie. Nowe fakty w sprawie zbrodni w Rudniku nad Sanem

Nie chciała oddać dzieci ojcu – Niemcowi. Magdalena V. (†41 l.) chwyciła za nóż, odebrała życie synkowi – Mateuszkowi (†4 l.) i córeczce Julci (†6 l.). Sama popełniła samobójstwo. Do tej przerażającej zbrodni doszło w marcu tego roku w domu jednorodzinnym w Rudniku nad Sanem w powiecie niżańskim. Po kilku miesiącach prokuratura umorzyła śledztwo. To jednak nie koniec sprawy. Badany jest jeszcze jeden wątek.

REKLAMA

41-letnia Magdalena V. dłuższy czas mieszkała w Niemczech, ale dokładnie rok wcześniej wróciła do rodzinnego domu w Rudniku. Pracowała w sklepie, kończyła budowę własnego domu.

Dramat rozegrał się około południa, 30 marca – podczas wizyty męża, obywatela Niemiec, z którym kobieta była w trakcie rozwodu.

Mężczyzna przyjechał odebrać dzieci razem z kuratorem, psychologiem i asystą policji.

Sądowa batalia o dzieci

Wcześniej małżonkowie zawarli porozumienie, że dzieci będą w Polce tylko dwa miesiące, a potem wrócą z Magdaleną. Tak się jednak nie stało. Dlatego ojciec zarzucił żonie uprowadzenie i skierował sprawę do sądu. Rozpoczęła się prawnicza batalia. Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał postanowienie o przekazaniu dzieci właśnie ojcu.

CZYTAJ TEŻ:  Dom poszedł z dymem. Dramat rodziny w Tyczynie

– Zgodnie z opinią biegłych dobro dzieci nie było zagrożone i nie stwierdzono przeszkód, aby wróciły do Niemiec, gdzie dotychczas przebywały – informował Tomasz Mucha, rzecznik Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Jak wynika z opinii psychologów, chłopczyk i jego siostrzyczka wyrażały chęć mieszkania z tatą, za którym tęskniły.

Odebranie dzieci, zwłaszcza kiedy walczą o nie rodzice, zawsze jest sprawą trudną. Czynności przeprowadzał kurator i psycholog, którzy weszli do domu i prowadzili negocjacje.

– Na prośbę kuratora policjanci zostali na zewnątrz, aby widok munduru nie stresował dzieci. Na zewnątrz pozostawał też ojciec – mówił tuż po zdarzeniu Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Zamknęła się z dziećmi w łazience

Wydawało się, że cała procedura przebiegnie spokojnie. Matka zgodziła się oddać dzieci i zapewniła, że przygotuje je do podróży. Zabrała je do łazienki pod pretekstem umycia. Zamknęła drzwi na klucz i wtedy rozegrał się horror. – Cisza była, jak makiem zasiał. Zbierała dzieci. Co się stało? Nerwy nie wytrzymały? Trudno mi powiedzieć… – stwierdziła potem w wywiadzie matka Magdaleny. To właśnie w jej domu rozegrał się dramat.

CZYTAJ TEŻ:  Szalona ucieczka. Urwał koło po zderzeniu z radiowozem

Kiedy udało się otworzyć drzwi, w kałuży krwi leżały trzy ciała. Próbowano reanimować ofiary, ale mimo wysiłków ratowników życia matki, ani dzieci nie udało się ocalić. Cała trójka zmarła na miejscu. Matka użyła noża, którym zadawała bezbronnym dzieciom ciosy w klatkę piersiową. W taki sam sposób zabiła także siebie.

Po dramacie zdruzgotany ojciec odjechał. Potem został przesłuchany. Śledczy nie mają informacji, by żona wcześniej odgrażała się mężowi, że zrobić coś złego dzieciom albo sobie.

zbrodnia33
Zbrodnia w Rudniku Nad Sanem. Samochód firmy pogrzebowej wywozi ciała ofiar | Fot. Inres24.pl

Kilka wątków śledztwa

Podjęte przez prokuraturę śledztwo miało kilka wątków. Teraz śledczy podjęli ważne decyzje.

Jak poinformował rzecznik prokuratury, śledztwo dotyczące zabójstwa dzieci zostało umorzone, ponieważ sprawca – czyli matka nie żyje. Nie naleziono dowodów na to, by ktoś namawiał Magdalenę V. do samobójstwa.

CZYTAJ TEŻ:  Wjechał prosto pod tira

Śledztwo nie jest jednak całkiem zamknięte. Osoby wątek, który jest nadal badany dotyczy ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez kuratora i policjantów, biorących udział w interwencji.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
7.8 ° C
9.4 °
6.3 °
82 %
4.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
2 °
śr.
6 °
czw.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu