13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Konrad Fijołek kandydatem na prezydenta z poparciem PO, PSL, Polska 2050 i Nowej Lewicy

Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący rady miasta oficjalnie ogłosił start w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Poparcia udzieliły mu Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Polska 2050, Nowa Lewica, a także ruchy miejskie i obywatelskie.

REKLAMA

Konrad Fijołek ogłosił start w wyborach w poniedziałek na Rynku w Rzeszowie. Zrobił to w gronie znanych twarzy. Towarzyszyli mu: Borys Budka – lider Platformy Obywatelskiej, Władysław Kosiniak Kamysz – prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Włodzimierz Czarzasty – lider Nowej Lewicy i posłanka Barbara Nowacka. Wszyscy oni podkreślali, że wybór wspólnego kandydata to efekt dyskusji i spotkań różnych środowisk.

Wcześniej poparcie Konradowi Fijałkowi wyraził największy z klubów w Radzie Miasta – Rozwój Rzeszowa, zbudowany przez zwolenników byłego już prezydenta Tadeusza Ferenca. Nie zamierzali oni iść za jego głosem, który w wyborach na swojego następcę poprze Marcina Warchoła.

CZYTAJ TEŻ:  Bez prawka pędził motocyklem i spowodował wypadek

Radni z Rozwoju podkreślają walory swojego kandydata:

– Jest doświadczonym samorządowcem, znającym doskonale realia naszego miasta, przy tym człowiekiem młodym, zaangażowanym i mającym precyzyjną wizję Rzeszowa jako nowoczesnego miasta. Konrad Fijołek sprawnie kieruje klubem radnych złożonym z przedstawicieli różnorodnych środowisk społeczno-zawodowych i osiedli i w całej swojej działalności samorządowej dał się poznać przede wszystkim jako człowiek kompromisu, potrafiący łączyć i wypracowywać wspólne rozwiązania – czytamy w oświadczeniu klubu.

Sam kandydat podkreślił swoje przywiązanie do miasta, ponieważ – jak zwracał uwagę – w Rzeszowie się urodził, wychował i założył rodzinę.

Robocza nazwa komitetu Konrada Fijołka nosi nazwę: „Rozwój Rzeszowa 2.0”. – Ma to oznaczać, że będziemy szanować i pielęgnować sukcesy tego miasta ostatnich lat, ale dokonamy niezbędnych, oczekiwanych przez mieszkańców zmian – podkreślał Fijołek.

CZYTAJ TEŻ:  Tragedia na pływalni w Nowej Sarzynie

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu