21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Konrad Fijołek kandydatem na prezydenta z poparciem PO, PSL, Polska 2050 i Nowej Lewicy

REKLAMA

Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący rady miasta oficjalnie ogłosił start w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Poparcia udzieliły mu Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Polska 2050, Nowa Lewica, a także ruchy miejskie i obywatelskie.

Konrad Fijołek ogłosił start w wyborach w poniedziałek na Rynku w Rzeszowie. Zrobił to w gronie znanych twarzy. Towarzyszyli mu: Borys Budka – lider Platformy Obywatelskiej, Władysław Kosiniak Kamysz – prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Włodzimierz Czarzasty – lider Nowej Lewicy i posłanka Barbara Nowacka. Wszyscy oni podkreślali, że wybór wspólnego kandydata to efekt dyskusji i spotkań różnych środowisk.

Wcześniej poparcie Konradowi Fijałkowi wyraził największy z klubów w Radzie Miasta – Rozwój Rzeszowa, zbudowany przez zwolenników byłego już prezydenta Tadeusza Ferenca. Nie zamierzali oni iść za jego głosem, który w wyborach na swojego następcę poprze Marcina Warchoła.

Radni z Rozwoju podkreślają walory swojego kandydata:

– Jest doświadczonym samorządowcem, znającym doskonale realia naszego miasta, przy tym człowiekiem młodym, zaangażowanym i mającym precyzyjną wizję Rzeszowa jako nowoczesnego miasta. Konrad Fijołek sprawnie kieruje klubem radnych złożonym z przedstawicieli różnorodnych środowisk społeczno-zawodowych i osiedli i w całej swojej działalności samorządowej dał się poznać przede wszystkim jako człowiek kompromisu, potrafiący łączyć i wypracowywać wspólne rozwiązania – czytamy w oświadczeniu klubu.

Sam kandydat podkreślił swoje przywiązanie do miasta, ponieważ – jak zwracał uwagę – w Rzeszowie się urodził, wychował i założył rodzinę.

Robocza nazwa komitetu Konrada Fijołka nosi nazwę: „Rozwój Rzeszowa 2.0”. – Ma to oznaczać, że będziemy szanować i pielęgnować sukcesy tego miasta ostatnich lat, ale dokonamy niezbędnych, oczekiwanych przez mieszkańców zmian – podkreślał Fijołek.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj