20 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Rozpoczął się remont ul. Lisa Kuli. Są utrudnienia

Do centrum wjechały koparki i ciężarówki. Pojawili się ludzie w odblaskowych kamizelkach. W czwartek rozpoczął się remont ulicy Lisa Kuli w Rzeszowie. Na kilka tygodni lepiej omijać to miejsce.

REKLAMA

Na takie roboty nigdy nie ma dobrej pory. Ale w wakacje w mieście jest mniejszy ruch. Są urlopy, nie ma szkoły i zajęć na uczelniach. Drogowcy postanowili to wykorzystać. Ruszyli z pracami w samym sercu Rzeszowa na najbardziej zatłoczonej ulicy, którą przez dobę przejeżdża nawet 15 tysięcy samochodów.

O pracach w centrum od kilku dni ostrzegały już kierowców tablice świetlne. Roboty miały zacząć się już pod koniec lipca, ale je przekładano. Nowy termin to właśnie 6 sierpnia. Ulica zostanie gruntownie odnowiona. – Położona zostanie nowa nawierzchnia, będą nowe krawężniki i lepiej wyregulowane studzienki – mówią urzędnicy.

Ulica ma 4 pasy ruchu i na czas prac nie będzie całkowita zamknięta. Będą tylko blokowane poszczególne fragmenty. Teraz roboty zaczęły się od skrzyżowania z ul. Jagiellońską, w którą nie można wjechać.
Robotnicy ze wszystkim mają się wyrobić do końca wakacji.

Ale to nie wszystkie roboty drogowe w mieście. Końca dobiega remont ul. Św. Rocha. W tym roku zakończy się też budowa wiaduktu nad ulicą Batorego. Konstrukcja już stoi.

[yop_poll id=”42″]

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
20 ° C
22.4 °
20 °
88 %
3.6kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
31 °
wt.
31 °
śr.
31 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu