23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Rozładowany telefon ocalił emerytkę przed utratą fortuny

REKLAMA

Oszuści już zacierali ręce, że za chwilę w ich ręce wpadnie pokaźna gotówka. Na szczęście nic nie wskórali. Plany pokrzyżował im telefon ofiary. Tak długo z nią rozmawiali, że komórka się rozładowała.

To był klasyczny sposób okradania starszych ludzi. Do 80-latki z Tarnobrzega zadzwonił telefon. Kobieta w słuchawce powiedziała, że jest z policji. Przeraziła emerytkę zmyśloną historyjką. Opowiedziała, że na jej konto chcą się włamać pracownicy banku. Oszustka kazała pójść do placówki i wybrać wszystkie oszczędności. Poleciła seniorce, aby cały czas miała włączoną komórkę. Doradziła też, aby kasjerce powiedziała, że pieniądze są jej potrzebne na kupno działki.

80-latka posłuchała. Wypłaciła 45 tys. zł i kiedy „policjantka” zaczęła tłumaczyć, co ma dalej zrobić z pieniędzmi, połączenie się nagle urwało! W aparacie wysiadła bateria. Seniorka doładowała komórkę i zadzwoniła do dyżurnego komendy policji. Wtedy dowiedziała się, że stała się celem szajki oszustów. Tylko przypadek sprawił, że ocaliła swoje oszczędności.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj