29.7 C
Rzeszów
piątek, 19 sierpnia, 2022

Najnowsze

Rozładowany telefon ocalił emerytkę przed utratą fortuny

Oszuści już zacierali ręce, że za chwilę w ich ręce wpadnie pokaźna gotówka. Na szczęście nic nie wskórali. Plany pokrzyżował im telefon ofiary. Tak długo z nią rozmawiali, że komórka się rozładowała.

REKLAMA

To był klasyczny sposób okradania starszych ludzi. Do 80-latki z Tarnobrzega zadzwonił telefon. Kobieta w słuchawce powiedziała, że jest z policji. Przeraziła emerytkę zmyśloną historyjką. Opowiedziała, że na jej konto chcą się włamać pracownicy banku. Oszustka kazała pójść do placówki i wybrać wszystkie oszczędności. Poleciła seniorce, aby cały czas miała włączoną komórkę. Doradziła też, aby kasjerce powiedziała, że pieniądze są jej potrzebne na kupno działki.

80-latka posłuchała. Wypłaciła 45 tys. zł i kiedy „policjantka” zaczęła tłumaczyć, co ma dalej zrobić z pieniędzmi, połączenie się nagle urwało! W aparacie wysiadła bateria. Seniorka doładowała komórkę i zadzwoniła do dyżurnego komendy policji. Wtedy dowiedziała się, że stała się celem szajki oszustów. Tylko przypadek sprawił, że ocaliła swoje oszczędności.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
29.7 ° C
30.4 °
29.4 °
41 %
4.6kmh
0 %
pt.
28 °
sob.
33 °
niedz.
29 °
pon.
31 °
wt.
22 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu