14.4 C
Rzeszów
niedziela, 24 września, 2023

Zrobią jeszcze lepsze lotnisko. Ruszają wielkie inwestycje

REKLAMA

Są miliony z Unii Europejskiej! Dzięki temu będzie można ulepszyć lotnisko Rzeszów-Jasionka – poprawić pas startowy i dobudować nową drogę kołowania. Te inwestycje usprawnią ruch samolotów na terenie portu.

16,5 mln euro to ponad 77 mln zł. Tyle dostanie lotnisko Rzeszów-Jasionka z Unii Europejskiej. Dzięki tej fortunie będzie można wykonać przebudowę pasa startowego i budowę nowego odcinka drogi kołowania. – Zwiększy to przepustowość lotniska. Usprawni obsługę cywilnego i wojskowego ruchu lotniczego – cieszą się przedstawiciele portu lotniczego.

Pas startowy na odcinku 700 metrów będzie miał wymienioną nawierzchnię na cementową, zamiast obecnej asfaltowej. – Takie rozwiązanie w obszarze przyziemienia samolotu jest znacznie bardziej odporne na uszkodzenia i zapewni większą trwałość – mówią fachowcy.

Warto dodać, że pas startowy w Jasionce liczy 3200 metrów i należy do najdłuższych w kraju. Dzięki temu mogą tu lądować największe maszyny. W tym Air Force One, samolot, którym przemieszcza się prezydent USA.

Planowana rozbudowa lotniska Rzeszów-Jasionka ma trwać etapami i zakończyć się w ciągu 3 lat.

Zobacz też:

Dokąd polecimy z Jasionki? Lato 2023 w przygotowaniu

Druga podwyżka cen biletów MPK

Wprowadzają darmową komunikację. Pierwsze takie miasto w regionie!

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA