15 C
Rzeszów
sobota, 24 lutego, 2024

Kraksa lamborghini pod Rzeszowem. Takie auto kosztuje 2 miliony!

REKLAMA

To auto warte jest fortunę. Biały SUV marki Lamborghini rozbił się na łączniku z autostradą A4 pod Rzeszowem.

Do zdarzenia doszło w sobotę 11 czerwca około godz. 14 na drodze nr 97 – łączniku Rzeszowa z S19 i węzłem autostradowym Rzeszów-Wschód.

Na trasie w kierunku Rzeszowa rozbił się potężny SUV Lamborghini. Auto miało uszkodzony przód i było odwrócone w przeciwną stronę do kierunku jazdy. Nieopodal zatrzymało się też BMW na krakowskich numerach. Samochód nie miał widocznych uszkodzeń.

Na miejscu interweniowała załoga pogotowia oraz radiowóz drogówki. Z ustaleń policji wynika, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki energochłonne. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Droga była przejezdna. Ruch odbywał się jednym pasem ruchu.

Rozbity model to Urus – luksusowy i superszybki SUV, który miał premierę w grudniu 2017 r. a do sprzedaży wszedł kilka miesięcy później. Podczas pierwszej prezentacji wywołał wielkie kontrowersje, bo dotąd włoska marka kojarzyła się z autami sportowymi.

Ale Urus okazał się dla firmy strzałem w dziesiątkę i szybko musiała zwiększyć moce oraz zatrudnienie, aby sprostać zamówieniom. Dotąd sprzedano ponad 20 tysięcy tych aut, które imponują nie tylko ekskluzywnym wnętrzem, ale też osiągami. Samochód ma pod maską 4 litrowy silnik V8 o mocy 641 koni mechanicznych.

SUV kosztuje fortunę i stać na niego tylko najbogatszych. Za nowy model trzeba zapłacić 2 mln zł, a z dodatkowym wyposażeniem nawet 2,4 mln zł.

Mimo zawrotnej ceny, to najpopularniejszy samochód w ofercie Lamborghini, który pozwolił firmie niemal podwoić swoje wyniki sprzedaży.

Rozbity pod Rzeszowem Urus do dalszej jazdy się nie nadawał. Konieczna była laweta.

Zobacz też:

Zbrodnia w piwnicy. Aresztowano 19-latka

Tankuj i płacz. Dlaczego tak drożeje paliwo? Czy jest szansa na spadek cen?

Chorwacja za 2 godziny. To możliwe z Jasionki

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj