27.4 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Kraksa lamborghini pod Rzeszowem. Takie auto kosztuje 2 miliony!

REKLAMA

To auto warte jest fortunę. Biały SUV marki Lamborghini rozbił się na łączniku z autostradą A4 pod Rzeszowem.

Do zdarzenia doszło w sobotę 11 czerwca około godz. 14 na drodze nr 97 – łączniku Rzeszowa z S19 i węzłem autostradowym Rzeszów-Wschód.

Na trasie w kierunku Rzeszowa rozbił się potężny SUV Lamborghini. Auto miało uszkodzony przód i było odwrócone w przeciwną stronę do kierunku jazdy. Nieopodal zatrzymało się też BMW na krakowskich numerach. Samochód nie miał widocznych uszkodzeń.

Na miejscu interweniowała załoga pogotowia oraz radiowóz drogówki. Z ustaleń policji wynika, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki energochłonne. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Droga była przejezdna. Ruch odbywał się jednym pasem ruchu.

Rozbity model to Urus – luksusowy i superszybki SUV, który miał premierę w grudniu 2017 r. a do sprzedaży wszedł kilka miesięcy później. Podczas pierwszej prezentacji wywołał wielkie kontrowersje, bo dotąd włoska marka kojarzyła się z autami sportowymi.

Ale Urus okazał się dla firmy strzałem w dziesiątkę i szybko musiała zwiększyć moce oraz zatrudnienie, aby sprostać zamówieniom. Dotąd sprzedano ponad 20 tysięcy tych aut, które imponują nie tylko ekskluzywnym wnętrzem, ale też osiągami. Samochód ma pod maską 4 litrowy silnik V8 o mocy 641 koni mechanicznych.

SUV kosztuje fortunę i stać na niego tylko najbogatszych. Za nowy model trzeba zapłacić 2 mln zł, a z dodatkowym wyposażeniem nawet 2,4 mln zł.

Mimo zawrotnej ceny, to najpopularniejszy samochód w ofercie Lamborghini, który pozwolił firmie niemal podwoić swoje wyniki sprzedaży.

Rozbity pod Rzeszowem Urus do dalszej jazdy się nie nadawał. Konieczna była laweta.

Zobacz też:

Zbrodnia w piwnicy. Aresztowano 19-latka

Tankuj i płacz. Dlaczego tak drożeje paliwo? Czy jest szansa na spadek cen?

Chorwacja za 2 godziny. To możliwe z Jasionki

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj