23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Roxie zdaje maturę

REKLAMA

To najsłynniejsza maturzystka na Podkarpaciu. W liceum w Jaśle egzamin dojrzałości zdaje Roxie Węgiel.

Czas leci. Od jej wielkich wygranych w The Voice Kids i Dziecięcej Eurowizji mija już 5 lat, choć wydaje się, że było to całkiem niedawno.

Dziś Roksana Węgiel to już pełnoletnia gwiazdą muzyki. Jej oszałamiająca kariera całkiem nie zmieniła jej życia. Prywatnie nadal pozostała uczennicą swojego liceum. Ale ten etap też już jest za nią. Pozostał tylko do zaliczenia jeden z najważniejszych egzaminów.

Teraz muzyka, mikrofon i scena się nie liczą. Liczy się wiedza. Trzeba usiąść do ławki, przeżyć stres i zaliczyć maturę.

Roxie do egzaminu w liceum w Jaśle podeszła w bardzo odważnej kreacji, którą pochwaliła się fanom, zamieszczając filmik na TikToku. Ubrała granatowy sweter, białą koszulę i kusą spódniczkę do połowy uda.

„Co ma być, to będzie, powodzenia” — napisała pod nagraniem.

@roxiewegiel

Co ma być to będzie! Powodzenia💕

♬ dźwięk oryginalny – bart🤠

W czwartek maturzyści zdawali język polski. W kolejne dni czekają ich egzaminy z następnych przedmiotów. Na wyniki trzeba będzie poczekać. A co po maturze?

Niedawno w rozmowie z „Jastrząb Post”, Roxie powiedziała, że na razie nie ma planów i „pomysłów” związanych ze studiami. – Zobaczymy, jak będzie wyglądało moje życie po szkole średniej, po maturze. Zobaczymy, czy nadal będzie to tak intensywny bieg – stwierdziła.

Egzamin w nowej formule

W tym roku egzaminy przeprowadzane są w dwóch formułach – inne arkusze egzaminacyjne rozwiązują maturzyści z czteroletnich liceów ogólnokształcących (zdają w nowej formule), a inne maturzyści z czteroletniego technikum (zdają w starej formule).

Matura 2023. Tematy wypracowań z języka polskiego

Na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym w formule 2023 uczniowie mieli do wyboru dwa tematy wypracowań:

Temat 1. Człowiek – istota pełna sprzeczności. 

W pracy odwołaj się do: wybranej lektury obowiązkowej – utworu epickiego albo dramatycznego innego utworu literackiego – może to być również utwór poetycki wybranych kontekstów. 

Temat 2. Co sprawia, że człowiek staje się dla drugiego człowieka bohaterem? 

W pracy odwołaj się do: wybranej lektury obowiązkowej – utworu epickiego albo dramatycznego innego utworu literackiego – może to być również utwór poetycki wybranych kontekstów.

Na maturze z języka polskiego w formule 2015 uczniowie mieli do wyboru następujące tematy wypracowań:

Temat 1. Jak niespodziewane okoliczności wpływają na zachowanie człowieka? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Pana Tadeusza, całego utworu Adama Mickiewicza oraz do wybranego tekstu kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów

Temat 2. Czy nieprzyjemne prawdy są lepsze od przyjemnych złudzeń? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów Przedwiośnia Stefana Żeromskiego oraz do wybranych tekstów kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj