10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Groza na Jeziorze Solińskim. Rowerek z turystami nagle zaczął tonąć…

REKLAMA

W poważnych tarapatach znaleźli się turyści wypoczywający nad Jeziorem Solińskim. Cztery osobowy wypłynęły na środek akwenu rowerkiem wodnym. Nagle ich łódka poszła na dno, a poszkodowani utrzymywali się na powierzchni tylko dzięki kamizelkom ratunkowym.

W sobotę w samo południe, policjanci pełniący służbę w patrolu motorowodnym zostali skierowani w miejsce, gdzie zatonął rowerek wodny. Pomiędzy Polańczykiem a Werlasem zauważyli osoby dryfujące na wodzie, które trzymały się kamizelek ratunkowych. Wspólnie z ratownikami bieszczadzkiego WOPR policjanci podjęli osoby na pokład łodzi. Czworo uratowanych to rodzina z Jastrzębia Zdroju: dwóch mężczyzn i dwie kobiety. 

Turyści oświadczyli, że ich rowerek z nieznanych przyczyn zaczął nabierać wody i po kilku minutach zatonął. Utonęły również rzeczy osobiste rodziny, w tym portfele i telefon. Sonar w miejscu zdarzenia wskazywał 34 metry głębokości! Wszystkie uratowane osoby były trzeźwe. 

Policjanci ustalili, od kogo rodzina wynajęła rowerek wodny. W sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj