7.8 C
Rzeszów
niedziela, 26 marca, 2023

Groza na Jeziorze Solińskim. Rowerek z turystami nagle zaczął tonąć…

W poważnych tarapatach znaleźli się turyści wypoczywający nad Jeziorem Solińskim. Cztery osobowy wypłynęły na środek akwenu rowerkiem wodnym. Nagle ich łódka poszła na dno, a poszkodowani utrzymywali się na powierzchni tylko dzięki kamizelkom ratunkowym.

REKLAMA

W sobotę w samo południe, policjanci pełniący służbę w patrolu motorowodnym zostali skierowani w miejsce, gdzie zatonął rowerek wodny. Pomiędzy Polańczykiem a Werlasem zauważyli osoby dryfujące na wodzie, które trzymały się kamizelek ratunkowych. Wspólnie z ratownikami bieszczadzkiego WOPR policjanci podjęli osoby na pokład łodzi. Czworo uratowanych to rodzina z Jastrzębia Zdroju: dwóch mężczyzn i dwie kobiety. 

Turyści oświadczyli, że ich rowerek z nieznanych przyczyn zaczął nabierać wody i po kilku minutach zatonął. Utonęły również rzeczy osobiste rodziny, w tym portfele i telefon. Sonar w miejscu zdarzenia wskazywał 34 metry głębokości! Wszystkie uratowane osoby były trzeźwe. 

Policjanci ustalili, od kogo rodzina wynajęła rowerek wodny. W sprawie prowadzone są dalsze czynności.

CZYTAJ TEŻ:  Zuzanna nagrała jak strzelają do niej lokatorzy

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
7.8 ° C
9.4 °
6.3 °
82 %
4.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
2 °
śr.
6 °
czw.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu