13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Roszady w garnizonie policji. Komendant wojewódzki pożegnał się z mundurem

REKLAMA

Wszystko się kiedyś kończy. Służba także. W piątek, 9 kwietnia pożegnał się z nią szef podkarpackiej policji – nadinspektor Henryk Moskwa (48 l.). Postanowił przejść na emeryturę.

Nadinspektor Henryk Moskwa był komendantem wojewódzkim w Rzeszowie od grudnia 2017 r., a w policji pracował w sumie przez 29 lat. Pochodzi z Pruchnika. W 1996 r. trafił do pionu kryminalnego komendy w Jarosławiu. Z tą jednostką związał się na kolejne lata. Najpierw pracował jako asystent i specjalista, potem zajmował stanowiska kierownicze. W latach od 2009 do 2015 był naczelnikiem wydziału kryminalnego, a od listopada 2015 roku zastępcą komendanta powiatowego w Jarosławiu, a po kilku miesiącach szefem tej jednostki.

W lipcu 2019 r. został awansowany do stopnia generalskiego, zostając nadinspektorem policji.

Komendant zostawia garnizon w dobrej kondycji. Jednostka jest wysoko oceniana i chwalona za organizację oraz dobre wyniki. Podkarpacie to wciąż najbezpieczniejsze województwo w Polsce.

Komendant Główny, do czasu powołania nowego komendanta wojewódzkiego, powierzył pełnienie obowiązków młodszemu inspektorowi Stanisławowi Sekule – Zastępcy KWP w Rzeszowie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj