12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

5 tys. zł leżało w portfelu na ulicy. Co zrobił znalazca?

REKLAMA

To jest dopiero uczciwość! 64-latek znalazł w Ropczycach portfel wypchany gotówką. Odniósł go na policję i oszczędził mundurowym pracy, a właściciela wybawił z poważnego kłopotu. Pechowiec odzyskał dokumenty i ponad 5 tys. zł!

Wszystko zaczęło się w poniedziałek. Na policję w Ropczycach zgłosił się 41-latek. Złożył zawiadomienie o kradzieży portfela, pozostawionego w niezamkniętym samochodzie na jednym z parkingów. Mężczyzna stwierdził, że stracił dokumenty oraz znaczną ilość pieniędzy, które znajdowały się środku. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie i rozpoczęli swoje czynności.

Szybko się okazało, że dużo pracy nie będzie. Następnego dnia do komendy zgłosił się 64-letni mieszkaniec Ropczyc, który znalazł leżący na chodniku portfel. Nic w nim nie brakowało. Były dokumenty i ponad 5 tys. zł w gotówce. Mundurowi skontaktowali się z właścicielem, który dzięki uczciwemu znalazcy nie poniósł dużej straty finansowej, a także nie naraził się problemy związane z wymianą utraconych dokuemntów.

– Postawa znalazcy zasługuje na uznanie i wyrazu szacunku, a także stanowi wzór do naśladowania – mówi sierżant sztabowy Wojciech Tobiasz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

Policja uczula, że każdy znaleziony przedmiot, dokumenty, czy pieniądze należy zwrócić, w innym przypadku, narażamy się na konsekwencje wynikające z przywłaszczenia rzeczy. Pamiętajmy również, że zanim zgłosimy kradzież, trzeba się upewnić w jaki sposób utraciliśmy rzecz, a najlepiej to zrobić przeszukując najpierw wszystkie miejsca, w których zazwyczaj ją pozostawiamy. Za zgłoszenie niepopełnionego przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj