12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Udusił Andrzeja i podpalił w lesie jego ciało. Chciał uciec za granicę

W Boreczku koło Ropczyc w lesie znaleziono zwęglone ciało mężczyzny. Teraz już wiadomo, że to było morderstwo. Ofiarą jest 40-letni Andrzej, a podejrzanym o brutalną zbrodnię 29-letni Sławomir Z. Oprawca wywiózł zwłoki i spalił, aby zatrzeć ślady.

REKLAMA

30 listopada około godz. 15 przypadkowe osoby dokonały makabrycznego odkrycia. W leśnym zagajniku znaleźli spalone zwłoki człowieka. Ruszyło śledztwo. Szybko okazało się, że ofiara to 40-latek.

W miniony czwartek, w jednym z mieszkań w Krakowie zatrzymano poszukiwanego 29-latka, zamieszanego w zbrodnię. Wkrótce miał wyjechać za granicę, czekał na samolot.

Jak ustaliliśmy, do tragedii doszło 30 listopada w jednym z mieszkań w Sędziszowie Małopolskim. 40-latek wieczorem wpadł do znajomego. To były andrzejki, a mężczyzna wtedy obchodził swoje imieniny. Prawdopodobnie na imprezie było więcej osób.

Z informacji przekazanych przez śledczych wynika, że w pewnym momencie pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki. – 29-latek uderzył kolegę w głowę, a gdy ten upadł na podłogę dusił go, powodując jego zgon – informuje w komunikacie prasowym Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach.

CZYTAJ TEŻ:  18-latek zamordował Annę

Sprawca, aby ukryć ślady zbrodni, wywiózł ciało kilka kilometrów dalej do lasu i tam je podpalił.

Śledczy ustalili, że związek z tą sprawą mają dwaj znajomi podejrzanego. 25-letni mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego usłyszeli zarzuty nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w sytuacji zagrażającej życiu. Jeden z nich będzie również odpowiadał za niepowiadomienie o przestępstwie. Prokurator objął ich policyjnym dozorem, zastosował zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe oraz zakazał wzajemnych kontaktów między podejrzanymi.

Podejrzany o zabójstwo w piątek usłyszał zarzuty i został aresztowany. Sławomirowi Z. grozi dożywocie.

Zamordowany był elektrotechnikiem. Pasjonował się sportem, zwłaszcza długodystansową jazdą na rowerze. Pracował, miał żonę i 8-letniego synka, dla którego był całym światem.

Jeszcze kilka godzin przed tragedią Andrzej, specjalnie dla synka, zamieścił na Facebooku zdjęcia bałwanków, które ulepił na parapecie z pierwszego śniegu…

CZYTAJ TEŻ:  8-letni chłopczyk ranny w wypadku na A4

Sąsiedzi są wstrząśnięci dramatem. Bardzo współczują rodzinie.

303 217059
Sprawca został zatrzymany w Krakowie | Fot. Podkarpacka Policja
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu