4.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

9-latek przygnieciony przez opryskiwacz. Dziecko do szpitala zabrał śmigłowiec

REKLAMA

Ropczyccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w środę (26/05) w miejscowości Brzeziny. 9-latek został przygnieciony przez opryskiwacz rolniczy. Chłopiec został zabrany śmigłowcem ratowniczym do szpitala.

Wszystko działo się około godz. 18.30. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, na prywatnej posesji dziecko zostało przygniecione przez opryskiwacz rolniczy. Domownicy natychmiast pośpieszyli na ratunek. Zawiadomiono służby alarmowe. Przyjechało pogotowie oraz szybko na miejsce dotarł śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ranny chłopczyk trafił do szpitala. Na razie nie wiadomo w jakim jest stanie. Na miejscu policjanci wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady, co pozwoli ustalić dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Policja przestrzega:

Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Nie zapominajmy, że to my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za nasze dzieci, szczególnie te najmłodsze. Miejmy świadomość, że gospodarstwo rolne to nie tylko, miejsce pracy rolnika, ale także plac, na którym bawią się dzieci i niejednokrotnie robią to w sposób nieostrożny.

Podstawowe wskazówki bezpieczeństwa podczas prac polowych i leśnych

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj