24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Paliwowy rabuś okradł byłego szefa na 40 tys. zł

REKLAMA

34-latek włamywał się do ciężarówki byłego szefa i „pożyczał” z niej kartę paliwową. Potem pędził na stację, tankował do beczek olej napędowy, a kartę, którą opłacał rachunek, zwracał na miejsce. W ten sposób mógł długo działać. Zdołał zrabować aż 2 tysiące litrów paliwa, wartego 40 tys. zł!

Wszystko działo się Ropczycach. Dopiero w minioną niedzielę, właściciel zauważył włamanie do kabiny zaparkowanego tira. Zginęła tylko karta paliwowa, służąca do bezgotówkowego opłacania rachunku za paliwo. Okazało się, że rabuś posłużył się nią i zatankował 800 litrów oleju. Robił to już wcześniej, ale kartę odkładał. Teraz nie zdążył jej zwrócić.

Złodziej handlował kupionym nielegalnie paliwem. A była tego prawie cała cysterna – 2 tysiące litrów. Sprzedawał towar po znacznie zaniżonej cenie. Teraz grozi mu za włamanie i kradzież do 10 lat więzienia.

Chciwość zgubiła także klientów podejrzanego 34-latka. Policjanci dotarli do czterech mieszkańców powiatu sędziszowsko-ropczyckiego, którzy będą odpowiadać za paserstwo. To przestępstwo zagrożone jest karą 5 lat odsiadki.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj