22 C
Rzeszów
środa, 19 czerwca, 2024

Poszli na spacer i znaleźli skarb sprzed 12 tysięcy lat

REKLAMA

Takie odkrycie to jak szóstka w totolotka. Udało się rodzinie z Przecławia w powiecie mieleckim. Podczas spaceru nad Wisłoką znaleźli kieł młodego mamuta. Czekał na nich w tym miejscu jakieś 12 tysięcy lat.

To był piękny, słoneczny dzień. Pan Krzysztof Strzępka zabrał żonę i dzieci i ruszyli nad rzekę. Nie spodziewał się, że za chwilę odkryje prehistoryczny skarb, o którym marzą archeolodzy. Leżał lekko zatopiony w wodzie i przypominał zwykły korzeń. Pewnie każdy pomyślałby, że to zwykły kawałek drewna, ale pan Krzysztof od razu zwrócił na niego uwagę. Na co dzień jest policjantem, a swoje zainteresowania przyrodą i historią traktuje jego hobby.

20200731193849 dsc05528 easy resize.com
Pan Krzysztof interesuje się przyrodą, dlatego od razu zwrócił uwagę na dziwny przedmiot | Fot. Urząd Miejski w Przecławiu

Przyjrzał się uważnie z rodziną znalezisku i od razu pomyślał, że idealnie wygięty róg to musi być cios mamuta.

Znalezisko natychmiast stało się sensacją w całej gminie. Na miejsce przyjechała burmistrz – Renata Siembab, jej zastępca Grzegorz Skrzypek, a także dyrektorem Muzeum Regionalnego. Wszyscy gratulują panu Krzysztofowi i jego rodzinie wielkiego szczęścia.

Znalazcy pragnął, aby cios mamuta był eksponatem w lokalnym muzeum, by każdy mógł poznać historię mieleckiej ziemi.

Cios liczy około 80 cm i – jak orzekli specjaliści – pochodzi od młodego mamuta. W ziemi przeleżał co najmniej 12 tysięcy lat!

20200731193850 dsc05537 easy resize.com
Cios został odnaleziony w miejscowości Błonie | Fot. Urząd Miejski w Przecławiu

[yop_poll id=”27″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj