6.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

Poszli na spacer i znaleźli skarb sprzed 12 tysięcy lat

Takie odkrycie to jak szóstka w totolotka. Udało się rodzinie z Przecławia w powiecie mieleckim. Podczas spaceru nad Wisłoką znaleźli kieł młodego mamuta. Czekał na nich w tym miejscu jakieś 12 tysięcy lat.

REKLAMA

To był piękny, słoneczny dzień. Pan Krzysztof Strzępka zabrał żonę i dzieci i ruszyli nad rzekę. Nie spodziewał się, że za chwilę odkryje prehistoryczny skarb, o którym marzą archeolodzy. Leżał lekko zatopiony w wodzie i przypominał zwykły korzeń. Pewnie każdy pomyślałby, że to zwykły kawałek drewna, ale pan Krzysztof od razu zwrócił na niego uwagę. Na co dzień jest policjantem, a swoje zainteresowania przyrodą i historią traktuje jego hobby.

20200731193849 dsc05528 easy resize.com
Pan Krzysztof interesuje się przyrodą, dlatego od razu zwrócił uwagę na dziwny przedmiot | Fot. Urząd Miejski w Przecławiu

Przyjrzał się uważnie z rodziną znalezisku i od razu pomyślał, że idealnie wygięty róg to musi być cios mamuta.

CZYTAJ TEŻ:  Z pieskiem próbował przejechać zieloną granicę

Znalezisko natychmiast stało się sensacją w całej gminie. Na miejsce przyjechała burmistrz – Renata Siembab, jej zastępca Grzegorz Skrzypek, a także dyrektorem Muzeum Regionalnego. Wszyscy gratulują panu Krzysztofowi i jego rodzinie wielkiego szczęścia.

Znalazcy pragnął, aby cios mamuta był eksponatem w lokalnym muzeum, by każdy mógł poznać historię mieleckiej ziemi.

Cios liczy około 80 cm i – jak orzekli specjaliści – pochodzi od młodego mamuta. W ziemi przeleżał co najmniej 12 tysięcy lat!

20200731193850 dsc05537 easy resize.com
Cios został odnaleziony w miejscowości Błonie | Fot. Urząd Miejski w Przecławiu

[yop_poll id=”27″]

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
6.5 ° C
7.7 °
5.2 °
92 %
3.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
10 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu