12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Rodzina wędrowała szlakiem. Znalazła dziwny przedmiot

REKLAMA

Nieoczekiwaną przygodę przeżyła rodzina z dziećmi, która wybrała się na wędrówkę bieszczadzkim szlakiem. Na swojej drodze natknęła się na niewybuch.

Czteroosobowa rodzina zorganizowała sobie wycieczkę na Górę Dział. Tuż przy szlaku dzieci zauważyły dziwny przedmiot. Swoje odkrycie pokazały ojcu, który zaniepokojony znaleziskiem szybko poinformował strażników granicznych z Wetliny. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i  na miejsce wezwali saperów. 

Okazało się, że znalezisko to granat ręczny z czasów II wojny światowej. Niewybuch został zabrany przez żołnierzy i zdetonowany na poligonie.

– Apelujemy do turystów w Bieszczadach, aby w przypadku znalezienia niewybuchu nie dotykać go, oznaczyć miejsce, nie dopuszczać w pobliże znaleziska innych osób i niezwłocznie poinformować służby – mówią funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj