28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Robert Makłowicz i Konrad Fijołek chcą urządzić festiwal „Karpaty na widelcu”

REKLAMA

Jesienią, odbędzie się w Rzeszowie festiwal kulinarny „Karpaty na widelcu”, aby pomóc rzeszowskim przedsiębiorcom z branży gastronomicznej i promować prawdziwe karpackie smaki i kulturę. To wspólny pomysł Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa i Roberta Makłowicza – krytyka kulinarnego, dziennikarza i smakosza.

Ogłoszony we wtorek (18/05) festiwal, ma być atrakcją kulinarną, kulturalną i historyczną Rzeszowa. Promować kulturę Karpat poprzez tradycje kulinarne i sprowadzić do Rzeszowa turystów, popularyzować miasto i okolicę.

– Festiwal będzie integrował środowisko gastronomiczne, budował relacje między przedsiębiorcami, ale również między mieszkańcami Rzeszowa – przekonuje Konrad Fijołek.

Kandydat na prezydenta Rzeszowa przyznał, że restauracje, puby, kawiarnie bardzo ucierpiały podczas lockdownu i przypomniał o konkretnych działaniach samorządowców, aby tę sytuację poprawić. Wprowadzono:

  • obniżone czynsze za lokale, które są w posiadaniu miasta,
  • zwrot środków i umorzenie opłaty koncesji alkoholowej,
  • obniżone opłaty za ogródki, na pasach drogowych.

– Udało się zamknąć ulicę Mickiewicza. I w ten sposób wykonać także gest w kierunku restauratorów i taki gest, abyśmy promowali wspólne życie w przestrzeni miasta. Kuchnia i kulinaria to znakomite miejsce, aby mówić o tym co łączy, co tak naprawdę dla nas wszystkich, jest wspólne – zaznaczył Konrad Fijołek.

Po rozmowach z Robertem Makłowiczem, krytykiem kulinarnym, dziennikarzem, autorem książek i programów telewizyjnych, powstał wspólny pomysł promowania w Rzeszowie dziedzictwa, kultury i dorobku kulinarnego naszego szeroko pojętego regionu, aby dodatkowo pomóc restauratorom.

Robert Makłowicz zaznaczył, że jego obecność w Rzeszowie u boku Konrada Fijołka nie ma na celu mówić rzeszowianom, na kogo głosować. Ma za zadanie opowiedzieć o czymś, co będzie mógł tutaj współtworzyć. – Czasy kiedy przyjeżdżał ktoś z innego miasta i mówił co jest dla tutejszych ludzi dobre, a tym miastem najczęściej była Warszawa, przeżyłem – powiedział Robert Makłowicz. – Te czasy nazywały się Polska Rzeczpospolita Ludowa. Zatem Rzeszowianie, zagłosują tak, jak będą chcieli. A ja tylko mogę powiedzieć, że jeżeli akurat pan Konrad wygra wybory, to zrobimy razem coś podobnego do rzeczy, którą od kilkunastu lat mam przyjemność współorganizować we Wrocławiu. To jest największy festiwal kulinarny w Polsce, który nazywa się „Europa na widelcu”. Natomiast tutaj myślimy o czymś, co by nazywało się „Karpaty na widelcu”.

– Możemy zapowiedzieć, że stworzymy porządny, o europejskim znaczeniu festiwal „Karpaty na widelcu”. Korzystając z know-how, z wiedzy i dorobku pana Roberta. Będzie to w Rzeszowie możliwe – podsumował Konrad Fijołek.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj