18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Ruszyły wykopaliska na Grunwaldzkiej. Wstęp do wielkiego remontu

REKLAMA

Na ul. Grunwaldzkiej w centrum Rzeszowa pojawiła się koparka. Rozgrzebała deptak w dwóch miejscach. Dalej w głąb w ziemi będą „wgryzać się” archeolodzy. Przeprowadzą badania, które będą wstępem do generalnego remontu.

Starych planów nie ma. Tak naprawdę nie wiadomo, co kryją rzeszowskie podziemia. Teraz jest okazja, by to sprawdzić. Dlatego do pracy przystąpiła ekipa archeologów, która zorganizowała dwa stanowiska. Naukowcy mają 5 miesięcy na przeprowadzenie swoich badań.

Podobne prace wcześniej prowadzono na ul. 3 Maja. Wówczas odkryto ślady starego cmentarza, a także drewniane bale, które stanowiły dawną nawierzchnię traktu. Fragment starej drogi postanowiono zachować i wyeksponować w specjalnej gablocie na deptaku.

Ulica Grunwaldzka również zmieni swoje oblicze. Podobnie jak na wspomnianej 3 Maja i ul. Kościuszki starą kostkę brukową, zastąpią granitowe płyty. Wymieniona zostanie także cała podziemna infrastruktura. Finał prac przewidywany jest na koniec 2021 roku.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj