12.7 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Grunwaldzka do remontu. Będzie deptak pełen zieleni

REKLAMA

Ratusz zapowiada remont ul. Grunwaldzkiej w Rzeszowie. Będzie zielono – będzie więcej drzew!

Ul. Grunwaldzka od ul. Kościuszki do ul. Jana III Sobieskiego to jeden z deptaków miasta. I deptakiem pozostanie. Już od dawna urzędnicy przymierzali się do remontu. Wykonano nawet badania archeologiczne i odkryto ślady dawnej miejskiej bramy.

Teraz do 6 lutego miasto czeka na oferty od firm zainteresowanych przeprowadzeniem remontu. Prace mają potrwać do końca roku.

Grunwaldzki deptak zostanie dopasowany do wcześniej wyremontowanych ul. Kościuszki i 3 Maja. Także zyska nową nawierzchnię z granitowych płyt. Na wniosek prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka zlecono jednak małą korektę planów.

– Zależy mi, aby w mieście było jak najwięcej zieleni. Dlatego uznałem, że warto pomyśleć o dodatkowych nasadzeniach drzew także w tym miejscu. Chcę, aby ulica Grunwaldzka była przyjazna mieszkańcom. Żeby ludzie chętnie tutaj spacerowali i odpoczywali – mówi Konrad Fijołek.

Zaktualizowany projekt zakłada utrzymanie dotychczasowej zieleni, którą stanowią przede wszystkim drzewa przy budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego. A także utworzenie dwóch dodatkowych szpalerów drzew. Bliżej kamienic stojących po stronie wschodniej, drzewa mają rosnąć w donicach. Od strony zachodniej zostaną posadzone w gruncie.

Na koniec zostaną ustawione stylowe ławeczki, parklety i kosze na śmieci. Projekt zakłada także utworzenie monumentu z inskrypcją – pomnika Grunwaldzkiego, renowację zdroju ulicznego oraz montaż stojaków. Oświetlenie po przebudowie będzie wyposażone w energooszczędne oprawy LED.

Prace brukarskie poprzedzi wymiana sieci podziemnych, co ma zminimalizować ryzyko usterek, a co za tym idzie konieczności wykonywania wykopów w przyszłości.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj