20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Posypały się mandaty grozy. 25-latek z Opacionki pierwszy w regionie dostał 2500 zł!

REKLAMA

W regionie jest już pierwszy kierowca, który dostał 2500 zł mandatu za prędkość. 25-latek z powiatu dębickiego Gazu nie żałował i teraz będzie musiał głęboko sięgnąć do kieszeni.

Od 1 stycznia mandaty drogowe poszły mocno w górę. O szczegółach piszemy TUTAJ.

Mandaty 2022. Te kary mogą Cię zrujnować!

Na Podkarpaciu są już pierwsi kierowcy, którzy dostali grzywny grozy. To kary za brawurową jazdę.

W niedzielę 3 szoferów zostało ukaranych mandatami po 1500 zł:

  • 38-letni mieszkaniec Przemyśla na ul. Lwowskiej w Rzeszowie przekroczył dopuszczalną prędkością o 52 km/h.
  • 19-latek, kierujący skodą w Woli Zgłobieńskiej miał na liczniku 104 km/h
  • 40-latek na ul. Lubelskiej w Rzeszowie jechał 127 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 57 km/h.

REKORDZIŚCI

Pierwszą osobą w regionie, która dostała najwyższy mandat z nowego taryfikatora okazał się w powiecie dębickim – 25-letni mieszkaniec Opacionki. Kierując volkswagen, jechał przez miejscowość Brzostek z prędkością 139 km/h – o 89 km/h za dużo!. Mężczyzna oprócz utraty prawa jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktami karnymi!

2500 zł zapłacił też 59-latek w Tuszymie na drodze z Dębicy do Mielca. Jechał przez miejscowość 127 km/h. Także stracił prawo jazdy na 3 miesiące i dostał 10 punktów karnych.

Prędcy kierowcy muszą głęboko sięgnąć do kieszeni. Szofer z filmiku w Tuszymie w powiecie mieleckim przez miejscowość (50 km/h) pędził 127 km/h. Jeśli chciał sprawdzić, co za to grozi po zmianie przepisów to już wie. Oto kary: – 2500 zł mandatu – 10 punktów karnych (przy 24 utrata prawka i konieczny egzamin) – utrata prawa jazdy na 3 miesiące – nagranie z kamery radiowozu – gratis na pamiątkę. Zatrzymanym kierowcą okazał się 59-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Opublikowany przez Wydarzenia Rzeszów/Podkarpacie Wtorek, 4 stycznia 2022

W poniedziałek – 3 stycznia wyższym mandatem ukarany został kierowca samochodu dostawczego, który na ul. Robotniczej w Rzeszowie, doprowadził do kolizji z innym samochodem. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 1020 zł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj