0.9 C
Rzeszów
piątek, 2 grudnia, 2022

Najnowsze

Lotnisko z rekordem. Wynik zrobiły słoneczne kierunki

Chcemy latać i to latać z lotniska Rzeszów-Jasionka. Podkarpacki międzynarodowy port lotniczy notuje historyczne rekordy. W sierpniu przewinęło się przez niego 92 tysiące pasażerów!

REKLAMA

Lotnisko cieszy się popularnością, bo zadbało o dobrą wakacyjną ofertę.

– Tego lata zaproponowaliśmy mieszkańcom Podkarpacia i sąsiednich regionów 12 tras do słonecznych, turystycznych zakątków w Turcji, Grecji, Bułgarii, Chorwacji, we Włoszech oraz w Polsce – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Tylko do końca sierpnia 2022 r. lotnisko w Jasionce obsłużyło ponad 71 tysięcy pasażerów wakacyjnych lotów czarterowych, co również jest rekordowym wynikiem – dotychczasowy najlepszy wynik port zanotował w 2019 roku, w którym z połączeń czarterowych skorzystało 64 tys. osób.

Najbardziej oblegane letnie kierunki to:

  • turecka Antalya (32 tys.),
  • Burgas na bugarskim Słonecznym Brzegu (10 tys.)
  • grecki Heraklion (4,5 tys.).
CZYTAJ TEŻ:  Autobus Ciepła znów na trasie. Tu potrzebujący dostaną posiłek

Wśród całorocznych destynacji największą popularnością niezmiennie cieszą się Warszawa i Londyn. W sierpniu na każdej z tras podróżowało ok. 18 tys. pasażerów.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.6 °
-0.8 °
87 %
4.1kmh
100 %
pt.
1 °
sob.
6 °
niedz.
4 °
pon.
6 °
wt.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu