28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Lotnisko z rekordem. Wynik zrobiły słoneczne kierunki

REKLAMA

Chcemy latać i to latać z lotniska Rzeszów-Jasionka. Podkarpacki międzynarodowy port lotniczy notuje historyczne rekordy. W sierpniu przewinęło się przez niego 92 tysiące pasażerów!

Lotnisko cieszy się popularnością, bo zadbało o dobrą wakacyjną ofertę.

– Tego lata zaproponowaliśmy mieszkańcom Podkarpacia i sąsiednich regionów 12 tras do słonecznych, turystycznych zakątków w Turcji, Grecji, Bułgarii, Chorwacji, we Włoszech oraz w Polsce – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Tylko do końca sierpnia 2022 r. lotnisko w Jasionce obsłużyło ponad 71 tysięcy pasażerów wakacyjnych lotów czarterowych, co również jest rekordowym wynikiem – dotychczasowy najlepszy wynik port zanotował w 2019 roku, w którym z połączeń czarterowych skorzystało 64 tys. osób.

Najbardziej oblegane letnie kierunki to:

  • turecka Antalya (32 tys.),
  • Burgas na bugarskim Słonecznym Brzegu (10 tys.)
  • grecki Heraklion (4,5 tys.).

Wśród całorocznych destynacji największą popularnością niezmiennie cieszą się Warszawa i Londyn. W sierpniu na każdej z tras podróżowało ok. 18 tys. pasażerów.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj