28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Rozdano 14 tysięcy papieskich kremówek! Zostały tylko okruszki

REKLAMA

Powrót tradycji i rekord pobity. W Rzeszowie z okazji urodzin św. Jana Pawła II cukiernicy zrobili największą w Polsce kremówkę. Ulubione ciastko naszego papieża Polaka liczyło dokładnie tyle metrów, ile mija lat od jego urodzin – czyli 103!

Wielkie świętowanie urodzin papieża wróciło po pandemicznej przerwie. Znów zaskoczyli wszystkich rzemieślnicy. Całą akcją kierował niezawodny Kazimierz Rak z Cukierni Julian Orłowski & Kazimierz Rak.

Przygotowania do stworzenia papieskiej kremówki trwały kilka dni. Były potrzebne ogromne ilości składników – aż 2 tony!

Potem – w ostatnią niedzielę maja (28/05) – nastąpiła wielka degustacja na 3 Maja w Rzeszowie. Rozdano aż 14 tysięcy ciastek! Na koniec zostały tylko okruszki.

Za rok kremówka będzie dłuższa o 1 metr.


Jan Paweł II był znany ze swojej miłości do kremówek, szczególnie tych pochodzących Wadowic. Podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1999 r. i odwiedzin rodzinnego miasta papież wspominał czasy młodości:

„A tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki. Żeśmy to wszystko wytrzymali, te kremówki po maturze”.

To jedno zdanie Ojca Świętego zapadło w pamięć, a nie przypuszczał, że wylansował ciastko, które zaczęto nazywać „papieską kremówką”. Dziś to jeden z najsłynniejszych wypieków, bardzo popularny niemal w każdej cukierni. Nie dość, że budyniowy przysmak jest doskonały w smaku, to jeszcze kojarzy się ze św. Janem Pawłem II.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj