16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Kierował ze śmiertelną dawką alkoholu. W alkomacie brakło skali

REKLAMA

Na policyjnym alkomacie zabrakło skali. Tak bardzo pijany był 42-latek, który w Brzezówce pod Rzeszowem siał grozę za kierownicą BMW. Miał niemal śmiertelną dawkę alkoholu.

Mężczyzna jechał całą szerokością drogi. Razem z nim podróżowało dwoje pasażerów. Auto zatrzymali świadkowie. Policjanci musieli powtórzyć badanie trzeźwości szofera na bardziej zaawansowanym urządzeniu na komisariacie. W alkomacie, który mieli przy sobie zabrakło bowiem skali.

W końcu potwierdzono, że kierowca miał 4,5 promile alkoholu w organizmie! To prawie śmiertelna dawka. Mimo to mężczyzna – choć ledwo – trzymał się jeszcze na nogach. Aby osiągnąć takie stężenie procentów we krwi, musiał je kumulować długo i nie trzeźwieć od kilku dni.

Okazało się, że mężczyzna był już objęty zakazem prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat więzienia. Odpowie również za prowadzenie samochodu bez wymaganych uprawnień.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj