24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Rekord świata narciarza. Pędził po zboczu jak błyskawica

REKLAMA

Simon Billy (31 l.) ubrał czerwony, lateksowy kombinezon. Założył na głowę aerodynamiczny kask. Potem pędził po zboczu we francuskich Alpach jak błyskawica. W ten sposób ustanowił narciarski rekord świata prędkości. Ile wycisnął ze swoich „desek”?

Francuz osiągnął prędkość porównywalną do osiągów mocnych, sportowych samochód. Jego rekord to: 255,5 km/h. Tę zawrotną szybkość uzyskał zjeżdżając po stoku z wysokości 2 750 metrów.

Wszystko działo się w środę, 22 marca.

Simon to ekstremalny sportowiec. Udało mu się pobić rekord, który 7 lat temu ustanowił Włoch Ivan Origone. W 2016 r. włoski narciarz rozpędził się do prędkości 254,958 km/h.

Obecny rekordzista cieszy się ze zwycięstwa, ale mocno ryzykował życiem. Minimalny błąd, mógł się zakończyć fatalnym wypadkiem.

Simon to zapalony narciarz, który trenuje ten sport od dziecka. O rekordzie marzył od momentu, kiedy pierwszy raz założył narty.

„To bieg mojego życia!” – powiedział, ciesząc się ze swojego wyczynu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj