30.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Tragedia nad rzeką. Rafał utonął przez najlepszego przyjaciela

REKLAMA

Wypad na ryby z kolegami skończył się wielką tragedią Wólce Turebskiej pod Stalową Wolą. 27-letni Rafał wpadł do Sanu i utonął. Okazało się, że nie był to zwykły wypadek. Za śmierć młodzieńca odpowiada jego serdeczny przyjaciel, który właśnie usłyszał za to wyrok.

Do tej tragedii doszło 19 lipca 2022 r. Rafał na ryby pojechał z dwoma kolegami – braćmi (teraz 29 i 25 lat). Około godz. 21 krewniacy wzywali pomoc, bo 27-latek wpadł do rzeki i zniknął pod powierzchnią.

Trudna akcja poszukiwawcza

Do akcji skierowano liczne siły straży pożarnej. Użyto drona, sonaru. Około godz. 2 w nocy na dnie rzeki, w trudno dostępnym miejscu, zlokalizowano ofiarę i wydobyto ją na powierzchnię. Niestety, szans na ratunek nie było.

Na początku niejasne były okoliczności tragedii. Dopiero w trakcie śledztwa wyszło na jaw, że to nie był zwykły wypadek. Mężczyźni spożywali tego wieczoru alkohol. Eryk był bardzo pijany i usnął na sprzęcie wędkarskim. Rafał zaczął go budzić, co zdenerwowało Eryka. – Skoczyli sobie do gardeł – relacjonował potem w sądzie drugi z braci.

Ostatnie słowa przed śmiercią

W trakcie szarpaniny Rafał został zepchnięty do wody. Ostatnie jego słowa to: „Nie umiem pływać”.

Eryk D. odpowiadał przed sądem w Stalowej Woli za nieumyślne spowodowanie śmierci. Przyznał się, wyraził skruchę, nie chciał nawet adwokata. Chciał dla siebie 2,5 roku więzienia – połowę z maksymalnej kary, jaka grozi za to przestępstwo. Sąd zgodził się z tym i zatwierdził właśnie taką karę.

Śmierć Rafała była dla rodziny wielką tragedią. Zmarły mężczyzna od niedawna był ojcem. Osierocił synka, który miał wtedy dwa miesiące. Zginął 5 dni przed zaplanowanymi chrzcinami dziecka.

Zobacz też:

Straszna tragedia w Humniskach. Seniorka wjechała w dzieci. Nie żyje 11-latek

Tragiczny wypadek na boisku. Kacper miał tylko 18 lat

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj