10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Ojciec i syn mieli lepkie ręce

REKLAMA

Policjanci z komisariatu w Radymnie zatrzymali dwóch złodziei, podejrzanych o rabunki instalacji hydraulicznych z budynku gospodarczego i nowo wybudowanego domu. Szkody wyniosły aż 60 tys. zł. Zarzuty usłyszeli ojciec i syn.

Końcem września mundurowi otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego i nowo wybudowanego domu znajdującego się w Radymnie. Funkcjonariusze ustalili, że łupem włamywaczy padły elementy instalacji hydraulicznej centralnego ogrzewania, przewody elektryczne oraz przedłużacze. Sprawcy uszkodzili także bramę garażową oraz rurki instalacji ogrzewania podłogowego. Starty oszacowano na ponad 60 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny.

Na podstawie zebranych informacji, dwa dni po zdarzeniu, stróże prawa wytypowali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za włamanie. Okazali się nimi ojciec i syn. To 61 i 35-letni mieszkańcy gminy Chłopice. Obydwaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 61-latek podczas zatrzymania był agresywny wobec policjanta, groził mu i znieważył go.  

W toku dalszych czynności w tej sprawie, policjanci ustalili, że sprawcy sprzedali rzeczy pochodzące z przestępstwa w pobliskim skupie złomu. Funkcjonariusze odzyskali cześć skradzionych przedmiotów.

Ponadto policjanci ustalili, że 61-latek odpowie też za włamania, jakich się dopuścił w czerwcu tego roku na terenie gminy Radymno, gdzie łączne straty wyniosły ponad 4 tys. zł.

Ojciec i syn usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj