10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Banda TRZECH. Kradli rakotwórczy olej

REKLAMA

„Banda trzech” na terenie powiatu brzozowskiego okradała transformatory. Spuszczała z nich olej, aby używać go jako paliwo do samochodu. Płyn jest uważany za silnie rakotwórczy, a do tego można nim popsuć nowoczesne silniki Diesla.

Rabusie szukali rozmaitych okazji. Ich celem był sprzęt, stanowiący wyposażenie zakładu produkującego słodycze w Haczowie. Ukradli z niego oblewarkę do czekolady. Maszyna, która służyła do powlekania ciastek, warstwą czekolady warta była 6 tys. zł. Miała w sobie dość dużo cennego metalu. I oto właśnie złodziejom chodziło. Rozebrali urządzenie na części i zanieśli jego kolorowe elementy na złom.

Policja zatrzymała trzech podejrzanych opryszków w wieku 17, 18 i 19 lat. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że banda ma na sumieniu okradanie transformatorów. Przestępcy spuszczali z nich olej, który uważali za olej napędowy.

W transformatorach używa się oleju przemysłowego, który schładza pracę urządzenia. Według specjalistów to płyt silnie rakotwórczy i aby się nim obchodzić, trzeba zachować środki ostrożności. Wielu znawców tematu uważa też, że taki olej też nie nadaje się do nowoczesnych silników Diesla.

Złodzieje ukradli 200 oleju. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj