23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Puls dnia. 26 kwietnia

REKLAMA

Nagłówki dnia, skrót wiadomości:

Bezczelna złodziejka

18-latka z Mołdawii kradła w sklepach w Łańcucie. Ma 9 zarzutów. Złodziejka została zatrzymana, gdy próbowała wynieść artykuły spożywcze, warte 300 zł. Podczas jednego z rabunków uderzyła ochroniarza. Sąd postanowił się z nią nie patyczkować, tylko umieścił na 3 miesiące w areszcie.

14:20 | Łańcut

Słony mandat

Maksymalny mandat 5 tys. zł dostał 44-letni kierowca BMW od policjantów z Lubaczowa. W sumie to były dwie kary. Jedna za niebezpieczne wyprzedzanie (3 tys.) i druga za jazdę niesprawnym technicznie samochodem (2 tys. zł). Mundurowi zatrzymali też dowód rejestracyjny. Bez niego samochód po drogach może jeździć tylko na lawecie. Dokument zostanie zwrócony jeśli diagnosta potwierdzi usunięcie wszystkich usterek.

11:20 | Okolice Lubaczowa

Zmiana w biletach

Radni się zgodzili i będzie mała rewolucja w biletach MPK w Rzeszowie. Od 1 czerwca bilet jednorazowy – 40 minutowy zostanie wydłużony do 60 minut. Z tym biletem można się przesiadać. Cena pozostaje bez zmian. To 5 zł za bilet normalny.

09:20 | MPK

Złodziejska para

Od listopada w gminie Boguchwała nasiliły się włamania. Policja już wie, że stała za tym złodziejska para z Rzeszowa – 42-latek i jego 49-letnia partnerka. Okradali domy, sklepy, lokale usługowe, m.in w Kielanówce i Zgłobniu. Złodzieje wpadli razem z łupami.

09:17 | Boguchwała

W tym roku wzrośnie płaca minimalna

W tym roku czeka nas od 1 lipca podwyżka płacy minimalnej. To zatwierdzone! Ale przyszłe prognozy wskazują, że od 2024 r. stawki za pracę mogą jeszcze wzrosnąć i przebić 4 tys. zł brutto.

09:00 | Finanse

Wyłudzili fortunę

Rzeszowscy policjanci zatrzymali cztery osoby, które odpowiedzą za przestępstwa podatkowe oraz przestępstwa związane z wyłudzeniem środków europejskich. W ciągu dwóch lat wyłudzili ponad 2,2 mln zł dotacji i podatku vat. Grozi im 10 lat więzienia.

Odpowiedzą za wyłudzenia dotacji
Odpowiedzą za wyłudzenia dotacji | Fot. KWP Rzeszów

06:43 | Policja

Joe Biden chce być ponownie prezydentem

Prezydent USA Joe Biden oficjalnie ogłosił, że będzie się ubiegać o reelekcję w wyborach w 2024 roku. Prosi Amerykanów o poparcie, nawołując, by wraz z nim „dokończyli tę pracę”. O wiceprezydenturę będzie się ubiegać też Kamala Harris. 80-letni Biden jest najstarszym prezydentem w historii USA. Na koniec drugiej kadencji miałby 86 lat.

Przemówienie Joe Bidena w Warszawie
Przemówienie Joe Bidena w Warszawie | Fot. -/-

06:10 | Polityka

Dzień dobry łosiu

Chodzi po drodze, nie straszne mu auta i ciekawskie spojrzenia. Potężny łoś spaceruje w Woli Małej, w powiecie łańcuckim.

06:10 | Powiat łańcucki

Z Rzeszowa do Monachium
Lufthansa wznowiła loty Rzeszów-Monachium-Rzeszów
Lufthansa wznowiła loty na trasie Rzeszów-Monachium-Rzeszów | Fot. Maciej Terpiński/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Lufthansa wróciła do Jasionki! Znów połączyła Rzeszów z Monachium. Loty odbywają się codziennie. Czas: 1,5 godziny.

05:57 | Jasionka

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj