6.8 C
Rzeszów
czwartek, 22 lutego, 2024

Przystań zaprasza dzieci i młodzież! To pierwsza taka placówka w mieście

REKLAMA

Można tu ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas. Odrobić lekcje, wziąć udział w dodatkowych zajęciach, nawiązać nowe przyjaźnie. W centrum Rzeszowa przy Placu Wolności 4 otwarto „Przystań” – placówkę dziennego wsparcia dla dzieci i młodzieży. Wszystkie zajęcia są darmowe.

Dla kogo jest Przystań? To propozycja dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat z każdej dzielnicy miasta. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 18. To ważne, zwłaszcza dla nieco starszych dzieci, którzy po lekcjach nie mogą zostać już świetlicy szkolnej (jest do 3 klasy). Tu mogą miło i pożytecznie spędzić wolny czas.

Na miejscu są wychowawcy, którzy pomogą w odrobieniu lekcji, a także ciekawie zorganizować zajęcia. – Program mamy bardzo bogaty. W planach mamy warsztaty warsztaty teatralne, taneczne, gry, zabawy, wycieczki i spotkania z ciekawymi ludźmi – mówi pani Ewelina, wychowawca.

W ośrodku jest sala komputerowa, tablica elektroniczna, czy interaktywny dywan.

„Przystań” to pierwszy taka placówka, ale miasto chce tworzyć następne w innych osiedlach.

– To przyjazne dzieciom miejsce powstało dzięki dofinansowaniu unijnemu. Wierzmy, że „Przystań” na stałe wpisze się w krajobraz Rzeszowa – dodaje Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Realizuje go Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Całkowita wartość projektu to 1,3 mln zł. Kwota dofinansowania: 1,2 mln zł w tym: środki europejskie: 1,1 mln zł i dotacja celowa z budżetu państwa: 116,5 tys. zł.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj