30.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Przystań zaprasza dzieci i młodzież! To pierwsza taka placówka w mieście

REKLAMA

Można tu ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas. Odrobić lekcje, wziąć udział w dodatkowych zajęciach, nawiązać nowe przyjaźnie. W centrum Rzeszowa przy Placu Wolności 4 otwarto „Przystań” – placówkę dziennego wsparcia dla dzieci i młodzieży. Wszystkie zajęcia są darmowe.

Dla kogo jest Przystań? To propozycja dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat z każdej dzielnicy miasta. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 18. To ważne, zwłaszcza dla nieco starszych dzieci, którzy po lekcjach nie mogą zostać już świetlicy szkolnej (jest do 3 klasy). Tu mogą miło i pożytecznie spędzić wolny czas.

Na miejscu są wychowawcy, którzy pomogą w odrobieniu lekcji, a także ciekawie zorganizować zajęcia. – Program mamy bardzo bogaty. W planach mamy warsztaty warsztaty teatralne, taneczne, gry, zabawy, wycieczki i spotkania z ciekawymi ludźmi – mówi pani Ewelina, wychowawca.

W ośrodku jest sala komputerowa, tablica elektroniczna, czy interaktywny dywan.

„Przystań” to pierwszy taka placówka, ale miasto chce tworzyć następne w innych osiedlach.

– To przyjazne dzieciom miejsce powstało dzięki dofinansowaniu unijnemu. Wierzmy, że „Przystań” na stałe wpisze się w krajobraz Rzeszowa – dodaje Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Realizuje go Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Całkowita wartość projektu to 1,3 mln zł. Kwota dofinansowania: 1,2 mln zł w tym: środki europejskie: 1,1 mln zł i dotacja celowa z budżetu państwa: 116,5 tys. zł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj