11.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Podpalił dom. W środku były dwie osoby

REKLAMA

47-latek z Przysietnicy koło Brzozowa podpalił dom, w którym znajdowały się dwie osoby. Jedna z nich jest niepełnosprawna. Domownicy cudem zdołali się urartować.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, przed godz. 8. Policjanci otrzymał zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w Przysietnicy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że to było celowe podpalenie, a ogień został zaprószony wewnątrz budynku.

W domu przebywały dwie osoby. Kiedy domownicy zorientowali się o istniejącym zagrożeniu, ugaszenie pożaru własnymi siłami było już niemożliwe. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał, a jedynym ratunkiem dla nich, była ucieczka. Jednemu z mężczyzn udało się wydostać na zewnątrz. Natomiast drugiego z mężczyzn, ze względu na jego niepełnosprawność ruchową, strażacy wyciągnęli przez okno, ponieważ inna droga ewakuacji była niemożliwa. W wyniku pożaru poszkodowany został poparzony.

Policjanci ustalili, że związek z pożarem ma 47-letni domownik, który po wznieceniu płomieni uciekł. Mężczyzna wkrótce został zatrzymany. Był wtedy pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

47-latek usłyszał zarzuty i został aresztowany. Dom spłonął niemal całkowicie. Straty oszacowano na około 250 tys. złotych.

Za podpalenie, które zagrażało życiu i zdrowiu osób, piromanowi grozi kara nawet do 10 lat więzienia. 

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj