12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Przyłbice i chusty – nie. Tylko maseczki. Zmiana obostrzeń

Zgodnie z zapowiedziami, od soboty – 27 lutego obowiązują zmiany w sposobie zasłaniania twarzy. W miejscach publicznych obowiązkowe są maseczki. Szaliki, przyłbice, czy kominy można używać tylko dodatkowo.

REKLAMA

Minister Adam Niedzielski potwierdził, że nie ma nakazu używania określonego rodzaju maseczki.

Np. w Niemczech i Austrii obowiązuje nakaz używania masek filtrujących typu FFP2 w miejscach publicznych. Maski tego typu tym różnią się od pozostałych, że ściśle przylegają. W Polsce możemy zakładać maseczki zwykłe, chirurgiczne.

W środę rząd przedłużył obowiązujące już obostrzenia. Dotyczą one całego kraju z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie notuje się ostatnio najwięcej zachorowań. Tylko w tym województwie wracają surowsze restrykcje: nauka klas 1-3 – w trybie zdalnym, zostają zamknięte galerie, kina, teatry, muzea, hotele.

CZYTAJ TEŻ:  Tablica dla policyjnego bohatera

Od 27 lutego wprowadzona zostaje kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji – z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki, a także uczniów.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu