30.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Przybysze z Nepalu na zielonej granicy

REKLAMA

Sześciu obywateli Nepalu pieszo przekroczyło „zieloną granicę” z Ukrainy do Polski. Imigrantów zatrzymała Straż Graniczna w Bieszczadach.

25 kwietnia w rejonie miejscowości Muczne funkcjonariusze Straży Granicznej z Czarnej Górnej zatrzymali grupę mężczyzn w weku od 20 do 26 lat. W wyniku sprawdzeń okazało się, że są to obywatele Nepalu, którzy od kilku miesięcy legalnie przebywali na Ukrainie.

Przyznali, że granicę z Ukrainy do Polski przekroczyli pieszo, a celem ich podróży miała być Hiszpania. Jeden z zatrzymanych poczuł się źle i na miejsce zostało wezwane pogotowie. – Aktualnie stan zdrowia wszystkich cudzoziemców jest dobry – informuje Straż Graniczna. – Po przeprowadzeniu stosownych czynności administracyjnych, cała grupa zostanie przekazana z powrotem na Ukrainę.

W tym roku to drugie zdarzenie zatrzymania nielegalnych imigrantów na zielonej granicy na Podkarpaciu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj