31.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Przez koronawirusa zamknięto kościół w Przeworsku

REKLAMA

Na Podkarpaciu przybywa zakażeń koronawriusem. Sanepid opracowuje kolejne ogniska choroby. Teraz ustala z iloma osobami kontaktował się ksiądz z Przeworska, u którego potwierdzono zakażenie. W sumie w poniedziałek w regionie odnotowano 8 nowych przypadków infekcji.

2

W Przeworsku zamknięto kościół pw. Chrystusa Króla. – Przygotowanie do rocznicy I Komunii św. i rocznica są odwołane. Biały Tydzień dzieci I Komunijnych jest też odwołany – pisze na stronie parafii ks. proboszcz.

Zakażeniu uległ wikary. Wykonał natychmiast badania, kiedy dowiedział się, że osoba, z którą się spotkał jest zakażona. W jego przypadku wynik testu także okazał się pozytywny.

W poniedziałek, 22 czerwca sanepid podał, że na Podkarpaciu potwierdzonych zostało 8 nowych przypadków, to:

  • 4 osoby z powiatu jarosławskiego (młody mężczyzna młoda i starsza kobieta oraz dziecko)
  • 2 osoby z powiatu sanockiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku)
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu stalowowolskiego
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego.

Dotychczas najwięcej zachorowało mieszkańców powiatu jarosławskiego – 102 osoby, 8 z nich zmarło. Na razie niewielka liczba pacjentów wyzdrowiała. Aktywnych przypadków jest obecnie 79.

1

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj