12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Zmarł dostawca pieczywa skatowany kijem bejsbolowym przez bandziora

REKLAMA

Pan Wojciech († 60 l.) przyjechał z dostawą pieczywa do sklepu w Jaworniku Polskim (powiat przeworski) i padł ofiarą brutalnego napadu. 29-letni bandzior pobił go kijem bejsbolowym i ukradł samochód. Ofiara trafiła do szpitala. Kilka tygodni mężczyzna walczył o życie. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, nie udało się go uratować.

Do napadu doszło w połowie października. Bandzior w nocy zaczaił się w okolicach miejscowych delikatesów. Sklep położony jest na uboczu. Wokół są krzaki. Sprawca miał gdzie się zaczaić, nie rzucając się w oczy.

Kiedy o godz. 3 w nocy przyjechało auto z piekarni, zbir wyszedł z mroku i kompletnie zaskoczył kierowcę. Powalił go na ziemię mocnym uderzeniem w głowę kijem bejsbolowym. Napastnik przeszukał dostawcę, ale na tym nie poprzestał. Tłuk nadal swoją ofiarę, mimo że ta była nieprzytomna i się nie broniła.

Na koniec zwyrodnialec wskoczył do busa i nim odjechał.

Po kilkunastu minutach 60-latek został znaleziony przez innego kierowcę, który przyjechał z kolejną dostawą towaru. Ranny mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Miał rozległe obrażenia głowy. Rodzina do końca miała nadzieję, że pan Wojciech ocaleje. Niestety, po kilku tygodniach zmarł. Był dobrym mężem, ojcem i dziadkiem…Był też świetnym pracownikiem. W piekarni pracował od trzech lat. Liczył, że spokojnie dotrwa do emerytury.

Śledczy szybko przejrzeli zapis z monitoringu, który zarejestrował przebieg zdarzenia. Na podstawie filmu sprawcy nie udało się od razu zidentyfikować, bo był kominiarce.

O skradzionym pojeździe i poszukiwanym bandycie rozesłano meldunki po całym kraju. Na drugim końcu Polski w Zgorzelcu, policja namierzyła skradzionego volkswagena i podejrzanego, którym okazał się 29-letni Adam Sz. W samochodzie policjanci znaleźli kij bejsbolowy, którego użył podczas ataku.

29-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, który prawdopodobnie będzie teraz zmieniony na zabójstwo.

Adamowi Sz. grozi dożywocie. Już wcześniej był notowany za inne przestępstwa.

– Przez kilka lat siedział w więzieniu. Wrócił do Jawornika zaledwie tydzień przed napadem. Zaatakował pod sklepem, do którego kiedyś próbował się włamać – mówił nam jeden z mieszkańców.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj