19 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Umówił się na randkę z 14-latką. Zamiast niej przyszli policjanci

REKLAMA

45-latek na internetowym czacie składał seksualne propozycje 14-latce, a potem nakłonił do spotkania w realu. Umówił się przy dworcu PKP w Przeworsku. Zdziwił się bardzo, kiedy zamiast nastolatki, otoczyli go policjanci.

Podejrzany przyjechał na randkę z powiatu brzozowskiego. Nie zdawał sobie sprawy, że tak naprawdę przez internet romansował z dorosłym mężczyzną. To mieszkaniec Podkarpacia podający się w sieci za 14-letnią dziewczynkę zgłosił policji, że namierzył pedofila i pomógł mundurowym zorganizować zasadzkę.

Zatrzymany 45-latek usłyszał zarzuty i został zwolniony. Zgodnie z decyzją prokuratora został on objęty policyjnym dozorem. Sprawa trafi do sądu. Samo składanie seksualnych propozycji osobie poniżej 15 lat jest przestępstwem.

Mówi o tym artykuł 200a Kodeksu Karnego:

§  2. Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

– Nie wszyscy użytkownicy internetu zdają sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą rozwój nowych technologii. Grupą szczególnie zagrożoną cyberprzestępczością są dzieci, dlatego apelujemy do wszystkich rodziców, aby kontrolowali treści przeglądane w internecie przez swoje pociechy i uświadamiali im, jakie zagrożenia mogą tam na nich czyhać – ostrzega aspirant sztabowy Justyna Urban, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

303 210425 1
Zatrzymany mężczyzna po przesłuchaniu i postawieniu zarzutów został zwolniony | Fot. Podkarpacka Policja

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj