23.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Uwaga rodzice! Dzieci mają nową, groźną zabawę

REKLAMA

Czekają do ostatniej chwili na poboczu, a potem przebiegają przed jadącym samochodem. Im później, tym większe emocje i zabawa. Niedawno tak zginął 11-latek z Jarosławia. Służby otrzymują sygnały o kolejnych małolatach, które na drodze urządzają sobie śmiertelnie niebezpieczne „popisy”.

O nowej, groźnej modzie wśród nieletnich ostrzega burmistrz Przeworska. Jak pisze na swoim profilu Facebook – wieczorem, 1 września strażnik miejski otrzymał zgłoszenie, że grupa 10-12 latków urządziła sobie niebezpieczną zabawę. Przebiegali przez jezdnię na zasadzie – kto zrobi to najbliżej przed jadącym pojazdem. Kiedy patrol pojechał na miejsce, dzieci już nie było.

W wakacje podobne zdarzenie – na obwodnicy Jarosławia zakończyło śmiercią 11-letniego Sebastiana. Chłopczyk dostał się na drogę przez drzwi awaryjne, a potem na oczach kolegów przeskoczył barierkę. Wtargnął na jezdnię tuż przed jadącą furgonetką. Kierowca samochodu był kompletnie zaskoczony. Zupełnie nie spodziewał się, że dziecko wbiegnie na drogę – w miejscu, w którym nie powinno być żadnego pieszego.

Burmistrz Przeworska podejrzewa, że dzieci inspirują się filmikami z internetu. To ostrzeżenie dla rodziców, nauczycieli. Warto z dziećmi o tym porozmawiać. Uważać muszą kierowcy – widząc dziecko, grupę przy drodze, zawsze warto zwolnić!

Uwaga niebezpieczeństwo❗️ Straż Miejska w Przeworsku otrzymała sygnał o niebezpiecznych zabawach na drodze wojewódzkiej…

Opublikowany przez Leszka Kisiela Burmistrza Miastę Przeworskę Czwartek, 3 września 2020

Zobacz też:

11-letni Sebastian wbiegł pod auto na obwodnicy. Zmarł w szpitalu

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj