6.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

Uwaga rodzice! Dzieci mają nową, groźną zabawę

Czekają do ostatniej chwili na poboczu, a potem przebiegają przed jadącym samochodem. Im później, tym większe emocje i zabawa. Niedawno tak zginął 11-latek z Jarosławia. Służby otrzymują sygnały o kolejnych małolatach, które na drodze urządzają sobie śmiertelnie niebezpieczne „popisy”.

REKLAMA

O nowej, groźnej modzie wśród nieletnich ostrzega burmistrz Przeworska. Jak pisze na swoim profilu Facebook – wieczorem, 1 września strażnik miejski otrzymał zgłoszenie, że grupa 10-12 latków urządziła sobie niebezpieczną zabawę. Przebiegali przez jezdnię na zasadzie – kto zrobi to najbliżej przed jadącym pojazdem. Kiedy patrol pojechał na miejsce, dzieci już nie było.

W wakacje podobne zdarzenie – na obwodnicy Jarosławia zakończyło śmiercią 11-letniego Sebastiana. Chłopczyk dostał się na drogę przez drzwi awaryjne, a potem na oczach kolegów przeskoczył barierkę. Wtargnął na jezdnię tuż przed jadącą furgonetką. Kierowca samochodu był kompletnie zaskoczony. Zupełnie nie spodziewał się, że dziecko wbiegnie na drogę – w miejscu, w którym nie powinno być żadnego pieszego.

CZYTAJ TEŻ:  Bez prawka pędził motocyklem i spowodował wypadek

Burmistrz Przeworska podejrzewa, że dzieci inspirują się filmikami z internetu. To ostrzeżenie dla rodziców, nauczycieli. Warto z dziećmi o tym porozmawiać. Uważać muszą kierowcy – widząc dziecko, grupę przy drodze, zawsze warto zwolnić!

Uwaga niebezpieczeństwo❗️ Straż Miejska w Przeworsku otrzymała sygnał o niebezpiecznych zabawach na drodze wojewódzkiej…

Opublikowany przez Leszka Kisiela Burmistrza Miastę Przeworskę Czwartek, 3 września 2020

Zobacz też:

11-letni Sebastian wbiegł pod auto na obwodnicy. Zmarł w szpitalu

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
6.5 ° C
7.7 °
5.2 °
92 %
3.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
10 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu