28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi w Rzeszowie. Podsumowała swoją misję w Kijowie

REKLAMA

Rzeszów znów jest w centrum uwagi całego świata. W niedzielę odbyła się tu konferencja prasowa przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi, która na gorąco podsumowała swoją misję do Kijowa. Pelosi – jest dotąd najwyższą rangi politykiem Stanów Zjednoczonych, który odwiedził Ukrainę po dokonanym przez Rosję ataku na ten kraj.

Przewodniczący – inaczej spiker – Izby Reprezentantów to w USA trzecia osoba w państwie. To on przejmuje obowiązki prezydenta, gdyby z jakiś powodów prezydent, ani wiceprezydent nie mogli ich wypełniać.

Rolę spikera Nancy Pelosi (82 l.) pełni od stycznia 2019 r. Jest związana z Partią Demokratyczną.

W weekend przewodnicząca, wraz z grupą Kongresmenów odbyła niezapowiadaną wizytę w Kijowie, gdzie spotkała się prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

W niedzielę – 1 maja amerykańska grupa polityków wróciła do Polski i zatrzymała się w Rzeszowie, który stał się już stałym punktem przesiadkowym dla wszystkich ważnych delegacji państwowych, które udają się na Ukrainę. Pelosi w centrum Rzeszowa spotkała się z dziennikarzami. Na konferencji na gorąco podsumowała swoją misję do zmagającego się z rosyjską agresją kraju.

– Nasza delegacja pojechała do Kijowa, aby wysłać całemu światu głośny komunikat: Ameryka stoi stanowczo za Ukrainą! – stwierdza Nancy Pelosi.

Jak opisała, spotkanie z prezydentem Zełenskim rozpoczęło się od podziękowań Stanom Zjednoczonym za znaczącą pomoc, której USA udzieliła Ukrainie i nadal udziela.

– Nasza delegacja przekazała nasz szacunek i wdzięczność prezydentowi Zełenskiemu za jego przywództwo i nasz podziw dla narodu Ukrainy za odwagę w walce z opresją Rosji.

Polityk poinformowała, że będzie teraz kontynuować podróż po Polsce, gdzie 2 maja ma zaplanowane spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. – Nie możemy się doczekać, aby podziękować naszym polskim sojusznikom za ich poświęcenie i wysiłki humanitarne. Z dumą przekażemy wdzięczność Ameryki za pracę amerykańskich służb i dyplomatów oraz innych przywódców cywilnych w Polsce – zaznacza Nancy Pelosi.

Zobacz też:

Angelina Jolie we Lwowie. Dotarła tam przez Podkarpacie?

Abramsy na Podkarpaciu? Armia kupiła od USA superczołgi

Rzeszów portalem na Wschód. Teraz z misją przybył Sekretarz Generalny ONZ!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj